Nauczyciele z zagranicy uczyli się podczas wakacji w MSG

 

Z inicjatywy Komisji ds. Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą  Sejmiku Województwa Małopolskiego, na zaproszenie marszałka Województwa Małopolskiego do Małopolskiej Szkoły Gościnności w Myślenicach podczas wakacji przyjechało ponad trzydziestu polonijnych nauczycieli języka polskiego. Nauczyciele reprezentowali środowiska polonijne z USA, Norwegii, Francji, Białorusi, Ukrainy, Mołdawii i Litwy. 

 

Celem dwutygodniowego pobytu w Myślenicach były warsztaty metodyczne języka polskiego, które przeprowadzone zostały przez wykładowców Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na uniwersytecie i w szkole, w Myślenicach. Zajęcia edukacyjne obejmowały czterdzieści sześć godzin dydaktycznych, które miały za zadanie wzmocnienie warsztatu pracy nauczyciela za granicą.

Oprócz zajęć dydaktycznych Małopolska Szkoła Gościnności zapewniła bogaty program turystyczno – krajoznawczy uczestnikom pobytu, w ramach którego grupa zwiedziła najpiękniejsze zakątki Małopolski, zabytki oraz muzea. Projekt został sfinansowany przez Samorząd Województwa Małopolskiego

Tekst: J. Róg

zsp.edu.pl