Finał kursu „Bacy” w Białym Dunajcu

Ponad trzydziestu uczestników kursu „Bacy” przybyło na ostatnie zajęcia - praktyczne, które dotyczyły procesu wytwarzania Oscypka i organizacji pracy w Szałasie. Finał miał miejsce w Białym Dunajcu w „Bacówce u Galika”. Technologię produkcji sera zaprezentowali doświadczeni Bacowie: Kazimierz Furczoń oraz Krzysztof Łaś z gronem współpracowników.

 

Zaświadczenia ukończenia kursu wręczył doradca Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy Andrzej Gąsienica Makowski, który był społecznym wykładowcą na kursie i wspiera organizacyjnie projekt od jego początku.
Na podsumowanie kursu przybył Prezes Stowarzyszenia „Szlak Oscypkowy” Krzysztof Król Łęgowski, który przedstawił cele i koncepcję działalności Stowarzyszenia oraz Józef Michałek – wykładowca na kursach i koordynator zrealizowanego projektu OwcaPlus.
Pomimo niekorzystnej aury humory dopisywały, żentyca smakowała, a przysmaki z grilla podtrzymały integrację uczestników kursu, którzy dzielili się swoimi doświadczeniami zawodowymi. Wszystkim uczestnikom gratulujemy ukończenia kursu.

Kolejny etap projektu to staże zawodowe dla kandydatów na „Juhasów” u doświadczonych Baców. Od czerwca do końca sierpnia br. zaplanowanych jest piętnaście staży zawodowych, dofinansowanych przez Samorząd Województwa Małopolskiego. CDN.

zsp.edu.pl