Inauguracja kursów pasterskich

Kursy pasterskie bacy i czeladnik juhas, które budziły niejednokrotnie uśmiech na twarzy, dziś, 7 kwietnia, miały swoją pierwszą odsłonę w godnej i tradycyjnej oprawie. Ponad trzydziestu kandydatów na juhasów od dzisiaj ugruntowuje i zgłębia wiedzę związaną z hodowlą owiec. Trzydziestego kwietnia czeka na nich klasówka!

Powagę inicjatywy Samorządu Województwa Małopolskiego swoją obecnością podkreślili Przewodniczący Komisji Rolnictwa SWM Jacek Soska, Stanisław Barnaś radny SWM, Andrzej Gąsienica Makowski - pełnomocnik marszałka WM Jacka Krupy oraz Dariusz Styrna - dyrektor Departamentu Edukacji i Kształcenia Ustawicznego WM.

Małopolską Szkołę Gościnności - organizatora kursów reprezentował dyr. Jerzy Niedenthal i Jacek Róg - koordynator projektu. Dyr. ZSCKR Marian Nowak pełnił rolę gospodarza. Dziękujemy za gościnę i wspaniałą organizację.

Dodała:AA
11/04/2017