Kurs pierwszej pomocy "Postępowanie w sytuacjach nagłych i zagrożenia życia"

Kurs jest skierowany do uczniów kierunków zawodowych, którzy jeszcze nie brali udziału w kursach z projektu “Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”.

Kurs z zakresu terapii zajęciowej 2017

Małopolski Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego
zaprasza na:

KURS Z ZAKRESU TERAPII ZAJĘCIOWEJ

I część: „Specyfika pracy w terapii zajęciowej z osobami niepełnosprawnymi"

13-14-15 listopad 2017r. (30 godz.)

Kurs skierowany jest w szczególności dla osób pracujących w domach pomocy społecznej, środowiskowych domach samopomocy, warsztatach terapii zajęciowej, rehabilitantów, pracowników szpitali i wszystkich którzy zamierzają podjąć taką pracę bądź są zainteresowani tematyką.

Małopolski Piknik na Zwierzynieckiej Łące - MSG na wypasie

Na przełomie sierpnia i września Małopolska Szkoła Gościnności aktywnie włączyła się w imprezę na Krakowskich Błoniach, której celem oprócz gonitw małopolskich koni wyścigowych, była promocja serów owczych oraz jagnięciny podhalańskiej.

Jagnięcina podhalańska „Smakiem Regionu” Małopolski. Poznań, 23 – 26.09.2017 r.

Około tysiąc sześćset porcji jagnięciny podhalańskiej zostało wydanych przez uczennice Małopolskiej Szkoły Gościnności oraz panią Bożenę Wędziarz z Nowego Targu w ramach promocji Województwa Małopolskiego podczas Targów Poznańskich „Smaki Regionów” .

Letnia Szkoła języka polskiego” w Małopolskiej Szkole Gościnności

Pod tą nazwą kryje się czterdziesto godzinny kurs języka polskiego dla młodzieży z Ukrainy, który został zrealizowany przez MODiDZ. Młodzież z Ukrainy oprócz zajęć edukacyjnych miała możliwość zwiedzania Małopolski oraz aktywnego wypoczynku w Myślenicach. Motywacją przyjazdu dla wielu uczestników kursu jest chęć kształcenia się w polskich Szkołach i studiowanie w Polsce.Z oferty kursu języka polskiego skorzystało w wakacje około sześćdziesiąt osób z Ukrainy. Podobny kurs odbywa się w czasie ferii.

Nauczyciele z zagranicy uczyli się podczas wakacji w MSG

Z inicjatywy Komisji ds. Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą  Sejmiku Województwa Małopolskiego, na zaproszenie marszałka Województwa Małopolskiego do Małopolskiej Szkoły Gościnności w Myślenicach podczas wakacji przyjechało ponad trzydziestu polonijnych nauczycieli języka polskiego. Nauczyciele reprezentowali środowiska polonijne z USA, Norwegii, Francji, Białorusi, Ukrainy, Mołdawii i Litwy.

Finał kursu „Bacy” w Białym Dunajcu

Ponad trzydziestu uczestników kursu „Bacy” przybyło na ostatnie zajęcia - praktyczne, które dotyczyły procesu wytwarzania Oscypka i organizacji pracy w Szałasie. Finał miał miejsce w Białym Dunajcu w „Bacówce u Galika”. Technologię produkcji sera zaprezentowali doświadczeni Bacowie: Kazimierz Furczoń oraz Krzysztof Łaś z gronem współpracowników.

Ostatnie w tym roku kursy z zakresu terapii zajęciowej! - nowe terminy!

II część:  „Specyfika pracy w terapii zajęciowej dla osób niepełnosprawnych z powodu choroby psychicznej”  - 17, 18, 19 maja 2017 r.

III część: „Specyfika pracy w terapii  zajęciowej dla osób  z niepełnosprawnością  intelektualną”  - 17, 18, 19 maja 2017 r.

Rekrutacja na kwalifikacyjny kurs zawodowy w zawodzie Technik usług kosmetycznych - Wykonywanie zabiegów kosmetycznych twarzy

dla kwalifikacji:

A.61 - Wykonywanie zabiegów kosmetycznych twarzy

O przyjęcie na kwalifikacyjny kurs zawodowy mogą ubiegać się osoby:

- które ukończyły 18 lat, z wyjątkiem przypadków jakich do publicznej lub niepublicznej szkoły dla dorosłych można przyjąć osobę, która ukończyła 16 albo 15 lat oraz przypadków, w jakich osoba, która ukończyła gimnazjum, może spełnić obowiązek nauki przez uczęszczanie na kwalifikacyjny kurs zawodowy (Rozporządzenie MEN z dnia 16 lipca 2012 r.)