"Ogarnij Gesty"

Grupa projektowa "Ogarnij Gesty" w ramach olimpiady Zwolnionych z Teorii przeprowadziła kilka warsztatów z dziećmi i młodzieżą między innymi ze Szkoły Podstawowej im Jadwigi Królowej, Szkoły Podstawowej im Jana Kochanowskiego w Raciechowicach, Szkoły Podstawowej im Marii Konopnickiej w Glichowie, a także z grupą dzieci z "Pasieki".

Wszystkie te warsztaty odbyły się na przełomie lutego i marca. Na zajęciach dzieci poprzez prezentację multimedialną i zabawę uczyły się o gestach i ich znaczeniach w Polsce oraz poza granicami naszego kraju. Dzieciaki były bardzo aktywne, chętnie odpowiadały na pytania, a także zadawał własne. Pod koniec każdych zajęć grupa projektowa przeprowadzała quiz z nagrodami. Oprócz działalności warsztatowej prowadzono stronę na Facebooku oraz profil na Instagramie, gdzie umieszczano ciekawostki na temat różnych gestów. Dzięki udziałowi w projekcie zespół "Ogarnij Gesty" zyskał przydatne doświadczenia, a przede wszystkim przekazał swoje idee najmłodszym.

Nasz projekt jest skierowany w głównej mierze do młodzieży szkolnej i ma na celu uświadomienie młodych ludzi o znaczeniu gestów i symboli, które pokazują. Chcemy aby młodsi i nie tylko mieli większą świadomość tego co mówi ich ciało, mamy nadzieję nauczyć ludzi pomocnych gestów, które mogą się przydać na przykład w podróży za granice naszego państwa.. W ramach projektu będziemy odwiedzać szkoły podstawowe i gimnazja, pokazując i ucząc klasy. Mamy także zamiar zorganizować podobne spotkanie z grupą harcerską. Na zajęciach oprócz samej teorii przedstawimy również praktykę, starając się wciągnąć do zabawy jak największą ilość osób. Pod koniec takich zajęć zadamy kilka pytań i przeprowadzimy ankietę, zorganizujemy także quiz z nagrodami. Oprócz działalności szkolnej mamy zamiar prowadzić i publikować artykuły oraz ilustracje w Socialmediach takich jak Snapchat, Instagram i Facebook, co pozwoli nam rozszerzyć nasze horyzonty, a także zapoznać z tematem osoby z poza naszego regionu.

Dodała AK
29.03.2019