Dzień poezji

 

Dnia 21 marca 2019 roku w Małopolskiej Szkole Gościnności im. Tytusa Chałubińskiego w Myślenicach odbył się Dzień Poezji. Uczennice zaangażowane w projekt “Book, book-tu książka” zorganizowały całe przedsięwzięcie.

Na tablicach informacyjnych zawisły cytaty z utworów polskich poetów, które każdy mógł podziwiać i interpretować. Ponadto na telewizorze, ogólnodostępnym dla wszystkich uczniów na szkolnym korytarzu, została wyświetlona prezentacja z najpiękniejszymi fragmentami wierszy. Akcja miała na celu uwrażliwienie szkolnej społeczności na piękno poezji, jak i poszerzenie wiedzy uczniów odnośnie polskiej literatury.

Zespół projektowy ogłosił także konkurs, który daje możliwość artystom piszącym do szuflady, ujawnienie swojego, pisarskiego talentu. Do 26 marca można zgłosić swój wiersz do konkursu. Już niedługo wyłonienie zwycięzców. Może, któryś z nich w przyszłości wyda swój własny tomik?

Dodała AK
28.03.2019

zsp.edu.pl