"Book, book - tu książka"

Dążąc do rozpowszechniania czytelnictwa grupa uczennic z ZSP Małopolskiej Szkoły Gościnności im. Tytusa Chałubińskiego w Myślenicach w ramach akcji “Zwolnieni z teorii” przystąpiła do realizacji projektu “Book, book - tu książka”.

Projekt w swoich założeniach jest adresowany do wszystkich, jednak grupa tych młodych osób w szczególności chce dotrzeć do dzieci, młodzieży, osób starszych, chorych i samotnych.

Pierwsze kroki w realizacji projektu zostały już podjęte. Młodzież pozyskała partnerów, sponsorów od których otrzymała pierwsze książki oraz inne gadżety,  które posłużą w projekcie.

Jednym z ważniejszych celów jest dotarcie w pierwszej kolejności do przedszkoli i szkół oraz dziecięcych oddziałów szpitalnych, aby od najmłodszych lat zaszczepić w nich miłość do książek. W lutym 2019 roku odbyły się pierwsze wyjazdy do tych instytucji, w ramach których czytelnictwo propagowano nie tylko poprzez czytanie fragmentów książek, ale również poprzez zabawę. Projekt realizowany będzie również w szkole i w mediach społecznościowych poprzez różnego rodzaju zbiórki, wydarzenia oraz konkursy związane z popularyzacją książki.

 

Dodała AK

 

zsp.edu.pl