Konkurs carvingu - czyli „Mam zawód. Mam Fantazję”

W dniu wczorajszym (24.10.2013r.) nasza szkoła była gospodarzem konkursu ‘Mam zawód. Mam Fantazję’  realizowanego w ramach projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Organizatorem konkursu był Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego, Wydział Kształcenia Zawodowego. Wzięło  w nim udział  12 drużyn ze szkół z Krakowa, Nowego Sącza, Tarnowa, Czchowa, Bukowna, Nawojowej, Sułkowic, Trzebini, Bobowej, Miechowa i Myślenic.

Temat przewodni konkursu to „Jesienna kompozycja kwiatowa z owoców i warzyw”. Uczniowie mieli do dyspozycji arbuzy, melony, pomidory, ogórki, cukinie, paprykę, cebulę, ziemniaki, zioła, cebulę czerwoną i białą.  W ciągu  dwóch  godzin, z tych prostych wydawałoby się  składników, wyczarowali prawdziwe dzieła sztuki. Zmagania uczestników konkursu rejestrowane były przez reporterów Telewizji Regionalnej Kraków oraz Telewizji Powiatowej  iTV  Myślenice.

Wyniki  konkursu poznamy  za tydzień. Lista laureatów zostanie zamieszczone na stronie projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego Małopolsce” http://www.zawodowamalopolska.pl/Strony/default.aspx.

Mamy nadzieję, że wśród zwycięzców znajdą się również nasze reprezentantki: Zuzanna Ligęza i Dorota Ostafin z II TC.

Klasa 1TC wytypowała własnych zwycięzców konkursu:
I miejsce - kompozycja 1
II miejsce - kompozycja 9
III miejsce - kompozycja 10
Za tydzień okaże się czy ich typy były trafne.

Opracowała JT

Dodała: AG