Konkurs barmański

Wyróżnienia i perspektywy zawodowe. III Ogólnopolski Konkurs Barmański

W Zespole Szkół im. A. Średniawskiego w Myślenicach odbył się III Ogólnopolski Konkurs Barmański. Organizatorami konkursu była firma X-DRINK i ZS im. A. Średniawskiego w Myślenicach. Rywalizowali między sobą uczniowie szkół zawodowych powiatu myślenickiego, tatrzańskiego, olkuskiego i bocheńskiego.  Wszyscy zawodnicy swoje umiejętności barmańskie zdobyli w kursach realizowanych w ramach projektu "Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce".

Tak jak w poprzedniej edycji konkursu rywalizowano w dwóch kategoriach: Long i Short.

W konkursie po raz pierwszy brali udział uczniowie naszej szkoły. W kategorii Long: Marcin Podmokły i Marcin Marszalik zajęli 6,7 miejsce. W przyszłym roku mamy zaplanowane kolejne edycje kursów barmańskich i liczymy, że nasi uczniowie zajmą najwyższe lokaty.

Opracowała  Jolanta Turek