Nasi uczniowie zdobywają nowe kwalifikacje

Nasi uczniowie zdobywają nowe kwalifikacje – kolejne edycje bezpłatnych kursów w ramach Projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego

W dniach 9 – 10 marca na terenie  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Małopolska Szkoła Gościnności  obyły się kolejne kursy realizowane w ramach Projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce. W trakcie kursu baristycznego, warsztatów planowania kariery i kursu carvingu 30 uczniów Technikum Turystyczno – Gastronomicznego  klas I i II zdobyło  nowe umiejętności, wiedzę i kwalifikacje.

Kurs baristyczny obejmujący naukę takich umiejętności jak: znajomość gatunków kawy, przyrządzanie kawy, przygotowywanie artystycznych kaw (warstwowych itp.) ukończyło 9 uczniów.

Kurs carvingu  czyli artystycznego rzeźbienia w  owocach  i warzywach ukończyło 10 uczniów.

Umiejętności autoprezentacji, aktywnego poszukiwania pracy, przygotowania dokumentów aplikacyjnych  w ramach warsztatów planowania kariery opanowało  10 uczniów klas I i II Technikum.

Uczniowie Szkoły Policealnej Turystyki i Zdrowia doskonalili swoje umiejętności w zakresie języka migowego w ramach 60 godzin kursu języka migowego II stopnia.

W najbliższym czasie dla uczniów Technikum Turystyczno – Gastronomicznego  planujemy realizację kursu barmańskiego natomiast dla uczniów Szkoły Policealnej Turystyki i Zdrowia kurs arteterapii, zdobnictwa i dekoratorstwa oraz warsztaty z zakresu choreoterapii.

Kursy to nie tylko nauka oraz  możliwość  zdobycia nowych kwalifikacji  ale i wspaniała  zabawa.

Zapraszamy na koleje edycje kursów.

Zobaczcie sami  …..

Kurs baristyczny