Dla uczniów

Witajcie. Przed wyjazdem do pracodawcy warto się do niej dobrze przygotować. Pamiętajcie, że dobre przygotowanie to gwarancja bezproblemowego przebiegu praktyk! Przeczytajcie poniższe wskazówki- są opracowane na podstawie obserwacji waszych kolegów i koleżanek, którzy mają praktyki już za sobą.

Wygoogluj pracodawcę.

„Krzysiek był w szoku, że wiem tak dużo o hotelu. Opłaciło się jednak poczytać o nich w necie… Na samym początku przyplusowałem. Dzięki temu potem było mi łatwiej”

Opracuj dojazd.

„Musiałam wstawać w środku nocy żeby zdążyć na rano do pracy, dopiero po tygodniu sprawdziłam w internecie, że lepiej wysiąść wcześniej z busa i przesiąść się na autobus 173. Pół godziny więcej spania…”

„W końcu spytałem czy puści mnie trochę wcześniej. Na szczęście zgodził się. Dzięki temu oszczędzam 45 minut łapiąc wcześniejszego busa.”

Na miejscu dowiedz się kto jest kim.

„Szybko zorientowałem się jakie są działy w firmie i kto nimi kieruje. Wiedziałem kogo mogę zapytać o to co mnie interesuje.”

Poszukaj „bratniej duszy”.

„Pracowałam z Panią Jasią, pokazała mi sporo tricków i sposobów jak ułatwić sobie pracę. Jednocześnie była bardzo miła i dowcipna. „

Poznaj obowiązujące zasady i przestrzegaj ich.

„Nie wiedziałam, że do hotelu wchodzi się wejściem dla personelu. Na szczęście szybko dowiedziałem się jakie tam obowiązują zasady.”

Wykorzystaj dobrze czas.

„ Nie wiem kiedy minął czas praktyki, na szczęście naprawdę dużo się nauczyłam”.

Pokaż co potrafisz, dużo pytaj.

Nie od razu Kraków zbudowano. Każdy z nas się uczył. Twoje umiejętności mogą okazać się przydatne podczas praktyk. Na pewno możesz się też dużo nauczyć, dlatego pytaj i korzystaj z wiedzy i doświadczenia innych.

Dokumentuj praktykę.

Przygotuj prezentację o praktyce. Umieść w niej zdjęcia, opisz czego się nauczyłeś i kogo poznałeś. Napisz co Cię zaskoczyło lub rozśmieszyło. Efekty swojej pracy przedstawisz rówieśnikom z klasy po powrocie do szkoły.

Praktyki zawodowe

article thumbnail

Państwa wizyta w tym miejscu oznacza, że rozważacie lub zdecydowaliście się Państwo na współpracę z MSG w zakresie praktyk zawodowych. Przyjmowanie praktykantów ma wiele korzyści:     [ ... ]

article thumbnail