Rok Herbertowski

Rok 2018 został ogłoszony ROKIEM HERBERTOWSKIM.  W związku z tym zachęcamy wszystkich uczniów do aktywnego uczestnictwa w cyklu wydarzeń poświęconych życiu i twórczości poety.

Wyniki szkolnego konkursu "Stół pięknie nakryty - śniadanie wielkanocne"

W dniu 14.03.2018r odbyła się pierwsza edycja szkolnego konkursu "Stół pięknie nakryty - Śniadanie Wielkanocne". Wzięło w nim udział 7 dwuosobowych zespołów.

Szkolny konkurs „Stół pięknie nakryty – śniadanie Wielkanocne”

REGULAMIN

Szkolnego konkursu

„Stół pięknie nakryty – śniadanie Wielkanocne”  

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu English High Flier 2017

 Konkurs z języka niemieckiego- Deutschfreund to konkurs jednoetapowy i polega na napisaniu testu leksykalno-gramatycznego. Test piszą uczniowie z całej Polski w ten sam dzień, o tej samej godzinie. Testy wysyłane są do organizatora- Łowcy Talentów Jersz w Obornikach Śląskich, gdzie są one poprawiane.

Konkurs z języka angielskiego organizowany jest na tych samych zasadach na jakich przeprowadza się konkurs Deutschfreund.

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Językowego Deutschfreund 2017


Konkurs z języka niemieckiego- Deutschfreund to konkurs jednoetapowy i polega na napisaniu testu leksykalno-gramatycznego. Test piszą uczniowie z całej Polski w ten sam dzień, o tej samej godzinie. Testy wysyłane są do organizatora- Łowcy Talentów Jersz w Obornikach Śląskich, gdzie są one poprawiane.

Wyniki VI Szkolnego Konkursu Literackiego


Zakończył się pierwszy etap konkursu. W kategorii opowiadanie I miejsce zajęła Patrycja Jabłońska z klasy 2T, natomiast w kategorii wiersz I miejsce zajęła Weronika Dudzik z klasy 2C.

Konkurs na deser świąteczny bożonarodzeniowy

Jedną z ważnych, może nawet najważniejszych cech przypisanych naturze ludzkiej jest umiejętność i chęć świętowania. Boże Narodzenie to jedno z najdawniejszych i najważniejszych świąt w Kościele Katolickim . Szczególnie żywe są zwyczaje ludowe i uroczyste celebrowanie świąt w Małopolsce, naszym regionie. Świętowaniu czasem towarzyszy podniosły nastrój, często radość ale przede wszystkim poczucie wspólnoty. Wspólne świętowanie łączy, łączy klimat, dekoracje ale nade wszystko smak i aromat wigilijnych potraw. Zwieńczeniem  radości świętowania i dopełnieniem świątecznych smaków jest deser świąteczny.

zsp.edu.pl