Wyniki VI Szkolnego Konkursu Literackiego


Zakończył się pierwszy etap konkursu. W kategorii opowiadanie I miejsce zajęła Patrycja Jabłońska z klasy 2T, natomiast w kategorii wiersz I miejsce zajęła Weronika Dudzik z klasy 2C.

Konkurs na deser świąteczny bożonarodzeniowy

Jedną z ważnych, może nawet najważniejszych cech przypisanych naturze ludzkiej jest umiejętność i chęć świętowania. Boże Narodzenie to jedno z najdawniejszych i najważniejszych świąt w Kościele Katolickim . Szczególnie żywe są zwyczaje ludowe i uroczyste celebrowanie świąt w Małopolsce, naszym regionie. Świętowaniu czasem towarzyszy podniosły nastrój, często radość ale przede wszystkim poczucie wspólnoty. Wspólne świętowanie łączy, łączy klimat, dekoracje ale nade wszystko smak i aromat wigilijnych potraw. Zwieńczeniem  radości świętowania i dopełnieniem świątecznych smaków jest deser świąteczny.

Absolwent Roku czyli najwyższe wyróżnienie

Konkurs Absolwent Roku jest najwyższym wyróżnieniem jakie może otrzymać uczeń kończący Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych – Małopolska Szkoła Gościnności im. Tytusa Chałubińskiego
w Myślenicach. Konkurs organizowany jest w celu wyłonienia najlepszego ucznia spośród trzecich klas liceum a także czwartych klas technikum Małopolskiej Szkoły Gościnności. Intencją konkursu jest promowanie wśród uczniów wiedzy, aktywnej i twórczej postawy życiowej, dążenia do samodoskonalenia i osiągania wyróżniających wyników w nauce.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z regulaminem ( pdf, doc ).

Karta zgłoszenia - POBIERZ

zsp.edu.pl