Noworoczny wieczór z kolędą

W  takt kolędy wieją wiatry, szumią drzewa,
Cały świat kolędę Jezusowi śpiewa…

Wciąż jeszcze mamy styczeń i cieszymy się rozpoczętym Nowym Rokiem. Rok 2014 nie zdążył jeszcze przynieść rozczarowań, a przy tym cieszy nas różnorodnymi obietnicami, nadziejami i planami. Co się dotychczas nie udawało, powinno się udać w lepszym Nowym Roku. Cieszymy się i przewidujemy, że wszystko pójdzie po naszej myśli… Przy tym na cały styczeń pada jeszcze odblask Bożego Narodzenia i radości wigilijnej, której towarzyszą dźwięki pięknych kolęd. Jak tu więc nie przypomnieć pięknej tradycji wspólnego kolędowania i nie zachwycić się uroczymi kolędami? Nawet pogoda dopasowała się do tego nastroju i w trakcie doskonalenia kolędniczego repertuaru zrobiła się prawdziwa zima, taka o której pisze Zofia Kossak w „Roku polskim”:

„Mróz bierze na noc i śnieg chrupie raźno pod nogami kolędników…”

 Kolędnicze spotkanie w stołówce pokazało, że kolęda się nie starzeje. Wspólnie zaśpiewaliśmy znane i tradycyjne kolędy (tak młodzież jak i wychowawcy mieli swoje kolędnicze pięć minut), a uzdolniona muzycznie ekipa koleżanek i kolegów zaśpiewała kilka uroczych kolęd z nowszego repertuaru. Było pogodnie, ale i wzruszająco. Na koniec spotkania każdy dostał drobiazg wprowadzający w nastrój Walentynowy (no cóż… nie będzie nas wtedy w internacie). Dla tych, którzy zapragnęli bardziej karnawałowego nastroju, przewidziano zabawę przy muzyce.

Hej, kolęda!

Dodała: AG
19.02.2014

zsp.edu.pl