Andrzejki w internacie

Ten jeden listopadowy wieczór…

Czwartek 28.11.2013… Ostatni listopadowy wieczór w Internacie (w roku szkolnym 2013/14). Na ten wieczór stołówka zamieniła się miejsce nastrojowe i magiczne. Już przy kolacji czekała nas pierwsza z andrzejkowych niespodzianek: piernikowe serce z krótką wróżbą – bardzo indywidualną.  W niektórych przypadkach były to humorystyczne przestrogi i upomnienia, zaś w innych – sugestie i zachęty. Czy odmienią nasze życie w roku 2014? No cóż… Wszystko będzie zależało od mniej lub bardziej konsekwentnego wcielania ich w życie.

Jeśli chodzi o życie internackie to najwięcej interesujących wskazówek usłyszeliśmy podczas humorystycznego horoskopu, który z wdziękiem przedstawili gospodarze tego wieczoru: Dominik, Patrycja i Ula. To był horoskop wyjątkowo uwzględniający internackie realia: naukę, zajęcia, życie koleżeńskie oraz – co specjalnie akcentowano – czas wolny i kwestie uczuciowe. Po horoskopie przyszła kolej na wróżby dla poszczególnych pokojów…

Najwięcej bawiliśmy się podczas wróżby muzycznej, która dotyczyła przygody roku 2014. Autostop, gorąca mazurska noc, wyjątkowe wesele… to tylko niektóre z czekających nas przygód. Trzeba przyznać, że przewidziano różnorodne sytuacje,  o których opowiadały fragmenty zabawnych piosenek. Natomiast w kolorowych balonach znajdowaliśmy pogodne motto życiowe na przyszły rok. Po tych wróżbach rozpoczęły się tańce. Ci, którzy nie byli rozrywkowo usposobieni lub chcieli się dowiedzieć jeszcze więcej, mogli się zatrzymać przy kameralnych kącikach wróżebnych. W tych wróżbach można było uchylić rąbka tajemnicy w kwestii jakże istotnych spraw sercowych lub spełniania się skrytych marzeń. Każdy wybrał coś dla siebie. Tańczący nie stanowili zbyt licznej grupy, ale za to byli grupką rozbawioną i zadowoloną ze swojego wyboru. Można też śmiało sądzić, że ta zabawa była dla nich rozgrzewką przed sobotnimi zabawami andrzejkowymi. Być może niektóre wróżby musiały się ‘uprawomocnić’ podczas Andrzejek poza Internatem? Czas pokaże, czy rzeczywiście tak to miało być.

Dodała: AG
10.12.2013

zsp.edu.pl