Internat - pożegnanie maturzystów

 

„Internackie dni przemknęły,

niczym karty się zamknęły.

Zapełniają  wspomnień bank,

gdy rozstania nadszedł czas.

Bo za parę dni, za dni parę,

Zbierzesz rzeczy swe w torbę starą…”

Te słowa bardzo dobrze oddają nastrój każdego internackiego pożegnania maturzystów, jednakże stanowiły cząstkę niespodzianki przygotowanej  na pożegnanie tegorocznych maturzystów. W tym roku  żegnaliśmy bardzo liczne grono maturzystów, co więcej – grono bardzo aktywne.

To też młodsi koledzy i koleżanki chcieli przygotować wyjątkowo atrakcyjny program artystyczny na to ostatnie wspólne spotkanie. Niektórzy z nich przełamali dotychczasową tremę i wystąpili w sympatycznym programie artystycznym, który miał wyjątkowo pogodny charakter. Pogodni konferansjerzy (Julia, Szymek i Andrzej),  wróżki z horoskopem dla maturzystów (Patrycja i Paulina), a także rozbrajający swym urokiem osobistym aktorzy w zabawnej bajce „Dobry uczynek”… 

Wszystkie te elementy przyczyniły się do tego, że maturzystom pociekły łzy zarówno ze wzruszenia i z rozbawienia.  A krótkie wierszyki na temat maturzystów pokazały, że ich zalety i przywary (ale głównie to pierwsze) oraz pasje i aktywności  zostały całkiem dobrze rozpoznane i odnotowane w internackim życiu. A nikt z obecnych na pożegnaniu maturzystów nie został pominięty. Wierszyki te stanowiły dodatek do misiów wręczanych „na szczęście”. Mamy nadzieję, że się nie zagubią i po latach – kiedy nasi maturzyści  nabiorą jeszcze większego dystansu do siebie – będą stanowić wzruszający dokument z  pewnego etapu w rozwoju osobistym. Należy mieć również nadzieję, że jeszcze milszą pamiątką będą sympatyczne dyplomy, które przygotowano dla najaktywniejszych maturzystów.

Oprócz tego padło wiele dobrych i miłych słów od młodszych współmieszkańców, od wychowawców, jak również od strony samych żegnanych. Humor i żart obok rozrzewnienia, niepewność obok nadziei, perspektywy obok wspomnień…  to odczucia towarzyszące każdemu pożegnaniu, również temu w tym roku. Cóż… Nasi maturzyści pozostaną we wspomnieniach, a jeśli chodzi o realizację ich planów i perspektyw, to oczekujemy, że będą nas odwiedzać i opowiadać o swoich osiągnięciach.

A tymczasem…

„Pożegnania kilka słów:

Internacie, bywaj zdrów!  

Do widzenia wam, canto, cantare!”

24 kwiecień 2013 r.

                       

zsp.edu.pl