Pożegnanie zimy - wystawa fotografii

 

Zimowy pejzaż potrafi oddziaływać inspirująco na osoby z duszą artystyczną. Śnieżne i mroźne dni odchodzącej zimy zaowocowały powiększeniem kolekcji zimowych u naszych sympatyczek fotografii: tak wśród młodzieży jak i wśród wychowawców. Fotografie te zostały zaprezentowane w ostatni wieczór zimy kalendarzowej. Podczas kolacji część stołówki zamieniono w galerię więc wyjątkowo wszyscy schodzący na kolację mieli także ucztę „dla oka”.

Cała wystawa nosiła tytuł "Pod urokiem zimy bo cóż…" to były zdjęcia wykonane pod urokiem zimowego piękna. Największą różnorodnością motywów mogła się pochwalić Kasia Maciaszek. Oglądający mieli możliwość głosowania na wybrane zdjęcia to też można było mieć rozeznanie w upodobaniach do poszczególnych zjawisk zimowych. Najbardziej podbiły serca fotografie Ewy Folwarskiej, która zapisała w kadrze swoje pieski cieszące się pierwszym śniegiem. Podobały się też nastrojowe impresje Sofii Ponomariowej z niebieskiego zimowego zmierzchu oraz „wiejące mrozem” impresje z Kudłaczy autorstwa p.Matogi. W zapisie fotograficznym kruchych i ulotnych „zimowych kwiatów” specjalistką okazała się Kasia Maciaszek.

Zamknięciem całej kolekcji zimowej (a przy tym - zachętą do gromadzenia fotografii wiosennych) były slajdy z motywami przedwiosennych kwiatów, którym wkrótce będziemy mogli naturalnie popatrzyć „prosto w oczy”.

20.03.2018

przygotowanie: M.Matoga, J.Maciuszek
tekst: M.Matoga
fotografie: K.Maciaszek, M.Matoga

Dodała: AK
04.04.2018

zsp.edu.pl