,,Czwarty Król ‘’ - spektakl wigilijny

Dawno, dawno temu, gdzieś w dalekim kraju w poszukiwaniu króla wszystkich królów, wyruszyło trzech mędrców. Wielu z nas nie wie jednak, że w poszukiwaniu Dzieciątka udał się także czwarty król. O nim jest nasza opowieść.

W swej długiej wędrówce napotykał na ludzi potrzebujących pomocy, uwikłanych w – ZAZDROŚĆ, WYOBCOWANIE, PRZEMOC.

Obierając słuszną drogę postępowania odmienił ich los.

Każdy z nas może wcielić się w postać Czwartego Króla i wędrując przez swoje życie zmieniać rzeczywistość na lepszą.

Kiedy jesteś pełen litości i współczucia dla ludzi, których spotykasz na swojej drodze, wówczas pewnego dnia zabłyśnie w tobie gwiazda i będziesz mógł odnaleźć Boże Dzieciątko w każdym ludzkim obliczu do którego się zwrócisz i na którego spojrzenie odpowiesz.

Tekst: Anna Heród, Marta Zaczek
Zdjęcia: Internat MSG

Dodała: AA
12/01/2017

zsp.edu.pl