Między jesienią a zimą… Wieczór z fotografią jesienną.

 

– 5.12.2017

Za nami już listopad, odwiedziny św. Mikołaja za moment, a zima wtrąciła już swoje przysłowiowe „trzy grosze”. To najwyższa pora aby pożegnać się z jesiennymi motywami. Z tego powodu wieczorem 5 grudnia nasza internacka świetlica zamieniła się w galerię sztuki fotograficznej o tematyce jesiennej. Ci, którzy zgromadzili kolekcję jesiennych zdjęć (i chcieli się nią pochwalić) mogli ją nam zaprezentować. Pierwszą część wystawy stanowiły fotografie wykonane w jesiennym plenerze, natomiast w drugiej części zaprezentowano fotomontaże będące fantazjami na temat jesiennego widoku z okien stołówki, a to w zastępstwie widoku remontowanego otoczenia od tej strony Internatu. Na najbardziej podobający się fotomontaż można było zagłosować, to też po zamknięciu wystawy i podliczeniu głosów wyróżniono cztery widokowe propozycje, które najbardziej przypadły do gustu. Na każdej z nich cieszyła nasze oczy jesień pełna słońca i ciepłych barw, czyli „złota polska jesień”. Zapewne była to odpowiedź na ostatnie szare i ponure dni.

Dla osób, które mogłyby odczuwać niedosyt pogodnych motywów jesiennych (np. w swoich galeriach smartfonowych) zorganizowano kącik z jesienną scenerią, w której mogły sobie te braki nadrobić. Cóż…w niektórych z nas kącik ten wyzwolił artystyczne dusze.

A przed nami zima i polowanie z obiektywem na jej uroki!

 

Organizacja: p.J.Maciuszek i p. M.Matoga

Tekst: p.M.Matoga

Fotografie:p. M.Matoga, E.Folwarska i K.Maciaszek

 

Dodała:AA
14/12/2017

zsp.edu.pl