Wigilia w internacie - Czym miłość jest?

 

 

" To właśnie tego wieczoru,

Od bardzo wielu już wieków,

Pod dachem tkliwej kolędy,

Bóg się rodzi w człowieku."

 

Tegoroczny wieczór wigilijny w internacie uświetnił spektakl taneczny pt:" Czym miłość jest" w wykonaniu grupy młodzieży polsko- ukraińskiej. Przygotowania do tego nowatorskiego pomysłu trwały już od października.

To taneczne widowisko przedstawiało rodząca się miłość, odwieczną walkę dobra ze złem oraz ostateczny tryumf miłości w tajemnicy narodzenia dzieciątka Jezus.

Piękne kostiumy, gra świateł , obrazy , dobór muzyki oraz niezwykle wykonany taniec młodzieży - wszystko to wpłynęło na efekt końcowy. Przedstawienie to przyjęte zostało gromkimi oklaskami i niejednemu z nas łza zakręciła się w oku.

Po spektaklu wszyscy wraz zaproszonymi gośćmi udaliśmy się do stołówki, gdzie w blasku świec i miłej atmosferze złożyliśmy sobie życzenia i spożyliśmy kolację wigilijną


Tekst: Anna Heród, Marta Zaczek

zsp.edu.pl