Wieczór andrzejkowy - 30 listopada 2016

        

 

Wieczór taki jak ten, raz do roku się zdarza,

mija jak piękny sen, który już się nie powtarza...

 

W tym roku wieczór andrzejkowy wypadł dokładnie w imieniny Andrzeja, a my w swym gronie - w odróżnieniu od wcześniejszych Andrzejek - mieliśmy wśród siebie solenizanta - Andrzeja. Wprawdzie nasz Andrzej (Kablov) obchodzi swoje prywatne święto w trochę późniejszym terminie, co wynika z kalendarza juliańskiego, ale nic nie przeszkadzało, aby zaprosić go do zespołu celebrującego zabawy andrzejkowe.

Pierwsze wróżby były już podczas kolacji. W wesołych grupkach przy stolikach bawiliśmy się składaniem rozsypanek tekstowych - fragmentów piosenek z morałem a także odczytywaniem humorystycznych haseł, które wcześniej należało ogrzać nad płomieniem świecy. Dodatkową pogodną wróżbą były mandarynki z listkami ukrywającymi "buźki" (emotikony) - przewidującymi  nasze nastroje. Po kolacji przyszedł czas na atrakcje o charakterze tanecznym. Największą z nich był taniec brzucha, który zaprezentowała jedna z młodszych koleżanek ukraińskich - Valeria. Wieczorek zakończyły wróżby przy stolikach, które - jak pokazują fotografie - wciąż cieszą się popularnością. W naszych postaciach pochylonych nad rekwizytami wróżebnymi widoczne były nadzieje i oczekiwania, które można streścić słowami naszej natchnionej  andrzejkowej wróżki -Yelizavety:

" Marzeń spełnionych... Snów kolorowych...

  Niech pech złej wróżby nas omija...

  Niech moc szczęśliwej gwiazdy nam sprzyja!"

 

Odpowiedzialni:  Krzysztof Sorocki, Mirosława Matoga

autor tekstu: Mirosława Matoga

Dodała:AA
9/12/2016

zsp.edu.pl