Wieczór Walentynkowy – 15 luty 2016

 

Taki miły dzień co roku,
pełen uczuć i uroku,
kiedy ludzie się przyznają,
że chcą kochać i kochają…

Miłość… Zakochanie… Nie ma spraw, które bardziej od nich dotykają ludzkiego życia. To też Walentynki powoli utrwalają swe miejsce w naszym internackim kalendarzu. W tym roku – w porównaniu do Walentynek z ubiegłego roku – miały one charakter bardziej kameralny i refleksyjny. 
Najważniejszym punktem programu był montaż słowno-muzyczny oparty na I części dramatu Karola Wojtyły pod tytułem „Przed sklepem jubilera”.
Tę refleksyjną interpretację poszukiwania się i dojrzewania do miłości uzupełniała nastrojowa muzyka oraz romantyczne obrazy z rzutnika, natomiast role najważniejszych postaci – pary narzeczonych i jubilera – z wdziękiem odegrali: Paweł, Marysia i Czarek. Wiele uroku wniosły elementy taneczne w wykonaniu Pawła i Marysi.
Całości dopełniła piosenka (Nastia) i romantyczne teksty konferansjerek. A obecni na tym spotkaniu otrzymali wdzięczną pamiątkę: serduszko z aforyzmem miłosnym oraz refrenem piosenki 
„Wszyscy chcą kochać”.

„Wszyscy chcą kochać, choć nie przyznają się, 
tak pięknie jak w kinie, jak we śnie.
Wszyscy chcą kochać do utraty tchu, 
zmysły postradać bezpowrotnie, choćby raz,
jeden jedyny raz.”

Odpowiedzialne: Teresa Rokosz, Mirosława Matoga
Autor tekstu: Mirosława Matoga

zsp.edu.pl