Pożegnanie jesieni – wystawa fotografii jesiennych

Garstkę prochu z liścia

Zostawiłaś po sobie.

Garstkę prochu wspomnień

Porwał jesienny wiatr…

 

Pożegnanie jesieni – wystawa fotografii jesiennych 

Zbliżający się koniec jesieni astronomicznej i zgromadzone  motywy jesienne w zbiorach naszych pasjonatów fotografii stały się inspiracją do urządzenia  wystawy fotograficznej pod tytułem „Jesienne klimaty”. Jednego wieczoru (9 grudnia)  internacka świetlica zamieniła się w małą galerię fotograficzną. Nastroju dodawała odpowiednia dekoracja oraz fragmenty wierszy i piosenek jesiennych, którymi wzbogacono opisy prezentowanych zdjęć. Dopełnieniem wystawy była prezentacja zdjęć z pomocą rzutnika. Oczywiście zadbano o to, aby można było zagłosować na najbardziej podobające się zdjęcia. Dokonywane wybory wskazywały na różnorodne gusta artystyczne, ale mimo to niektóre fotografie wyraźnie wygrały z pozostałymi. Największym uznaniem cieszyły się fotografie Magdy Zając oraz Anastazji Dubrowiny.

Oddawały różnorodne nastroje i koloryty jesienne.  Cóż… Trzeba było dobrze przemyśleć swój wybór gdyż i inne fotografie miały to „coś”. Wystawę zamykała zapowiedź konkursu fotograficznego o tematyce zimowej. Tak więc… czekamy na zimę i zimowe obrazy utrwalone przez obiektywy naszych fotografów.

Internat, 14.12.2015

Odpowiedzialne: M.Matoga i J.Maciuszek

Autor: M.Matoga

Dodała AK
22.12.2015

zsp.edu.pl