Wieczór andrzejkowy

 

W listopadową, ciemną noc…”

Wieczór andrzejkowy – środa 25 listopada 2015 r.

Jak co roku w ten wieczór nasza stołówka miała wyjątkowy nastrój. Ciepłe światło świec… cienie tańczące po ścianach… Do tego doszły jeszcze efekty magii współczesnej, np. obrazy uzyskane z pomocą rzutnika multimedialnego .Było zarazem nastrojowo i wesoło bowiem niektóre wróżby miały charakter humorystyczny. Dla chłopców przewidziano wróżbę mówiącą o typie dziewczyny, którą mogą poznać w najbliższym roku. Słodka gosposia… Dziewczyna z klasą… Bombowa laska… A może jędza? Wszystko zależało od przedmiotu wylosowanego z tajemniczego worka, np. maskotki, książeczki, czy też wałka do ciasta. Wróżba dla dziewczyn dotyczyła rodzaju sytuacji romantycznej. Mogła to być wielka miłość jak również rozterki uczuciowe, przelotny romans czy kiełkujące uczucie. Oczywiście, zainteresowanych nie zabrakło. Poza tym dla każdego pokoju przewidziano specjalną wróżbę w pigułce – mandarynkę z malutką świeczką i andrzejkowym przesłaniem. Wróżba miała się uprawomocnić po odtańczeniu zwariowanej lambady, którą radośnie poprowadziła p. Teresa Rokosz. Oczywiście, należało również podzielić się mandarynką. Dyskoteki nie było, ale wieczór był wzbogacony o popisy taneczne. Swoje taneczne zdolności zaprezentowała Karolina Ropa, a także Jola Woźniak z Małgosią Czają. Rolę pogodnych konferansjerek pełniły Ania Smaciarz i Kasia Krzan, natomiast nastrojowe wróżebne teksty prezentowane były przez Alę Karp (dla chłopców) oraz Pawła Błachuta (dla dziewczyn). Na koniec zatrzymaliśmy się przy wróżebnych stolikach. Każdy znalazł dla siebie coś ciekawego, a nastroje były bardzo zróżnicowane: od zamyślenia do radości i podekscytowania. 

Reasumując: Internackiej tradycji andrzejkowej stało się zadość.

Odpowiedzialne:
p. J. Maciuszek
p. M. Matoga 

Tekst: p. M. Matoga

zsp.edu.pl