Ene, due, rabe… Program artystyczny z okazji Dnia Edukacji

 

Program miał charakter pogodny i urozmaicony. Najważniejszą jego część stanowiła humorystyczna bajka pt. Źródło mądrości. Inscenizacja była zabawną opowieścią o trudnościach i poszukiwaniach edukacyjnych (no cóż… w praktyce to nie jest taki lekki temat). Była też wyjątkowa ze względu na dominację ról męskich; w dwóch najtrudniejszych rolach wystąpili nasi doświadczeni aktorzy: Paweł Błachut  i Paweł Artemow, podczas gdy w pozostałych rolach spróbowali swoich sił (i z powodzeniem) chłopcy z klas I-szych: Maciek Kozieł, Jan Kucia, Jan Cichorczyk. W ogóle program stanowił artystyczny debiut dla licznych naszych  I-klasistów:
Ani Krzan i Kasi Smaciarz  [wdzięcznych konferansjerek]
Ali Karp [szykownego narratora bajki]
Klaudii Jakubiec [rozbrykanej uczennicy]
Wojtka Gacka i Cezarego Juzunia [operatorów nagłośnienia] 

Morał płynący z bajki wyraźnie nas ostrzegał, aby ostrożnie korzystać z niepewnych i niesprawdzonych źródeł wiedzy, natomiast humorystyczny Dekalog uczniowski (przedstawiany przez Marysię Dziedzinę i Klaudię Jakubiec) zawierał drobne praktyczne wskazówki dla osób zmęczonych tradycyjnymi metodami uczenia się.

Całości programu dopełniło wręczanie okolicznościowej nagrody Wesołego Bratka dla wychowawców za ich walory osobowe. Wręczenie Wesołych bratków było poprzedzone odczytaniem wierszyków oddających te niepowtarzalne kombinacje  cech ujawniających się w pracy wychowawczej. W tym roku wyróżniono następujące kategorie: 

- W drobnym ciele – wielki duch (p.kier. J.Śliwińska)

- Ujmujący urok osobisty (p.A.Heród)

- Nić porozumienia (p.M.Zaczek )

- Grom z jasnego nieba (p.T.Rokosz)

- Równy gość (p.K.Sorocki)

- Siła konkretu (p.J.Maciuszek)

- Wulkan radosnej twórczości (p.M.Matoga)

Jak widać… był to wieczór rozmaitości edukacyjnych. 

22 października 2015

Odpowiedzialne: p.T.Rokosz, p.M.Matoga

Dodała AK
28.10.2015

zsp.edu.pl