Ziemia woła SOS

27.04.2015 odbył się w internacie turniej wiedzy ekologicznej.

Pytania zostały opracowane na wzór telewizyjnych „Milionerów”.

Konkurs miał na celu sprawdzenie ogólnych wiadomości z zakresu ochrony środowiska naturalnego. Przewidziane zostały trzy etapy, każdy następny o większym stopniu trudności. Stąd wzrost punktacji od 5 do 20 za dobrą odpowiedź.

Zadania konkursowe zostały przygotowane przez p. Martę Zaczek i p. Grażynę Karwowską.

Młodzież wykazała się dużą wiedzą z zakresu ekologii. Imponująca była znajomość odpowiedzi na pytania typu: - Ile ton gleby zatruwa, po rozłożeniu jedna bateria? Czy – Jakie niebezpieczne substancje uwalniają się po rozkładzie świetlówek i lamp jarzeniowych?

Zespoły prezentowały bardzo wyrównany poziom. Dla wszystkich przygotowano słodkie nagrody i wiosenne kwiaty. Brawo!

Marta Zaczek

Dodała AK
15.05.2015

zsp.edu.pl