Spektakl „STOP AIDS”

Spektakl „STOP AIDS” – wtorek 2 grudnia 2014 r.

To pierwsze przedstawienie z cyklu spotkań pod wspólnym hasłem „Zanim zaczniesz…”

Spektakl edukacyjny przygotowany pod kierownictwem wychowawców internatu p. Grażyny Karwowskiej i p. Marty  Zaczek miał za zadanie uświadomić młodzieży, że współczesny świat niesie wiele zagrożeń, a jednym z nich jest stale rosnąca liczba nosicieli wirusa HIV i chorych na AIDS zarówno na świecie jak i w Polsce.

Pragnęliśmy przypomnieć także, że w grudniu obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ AIDS.

Młodzi ludzie nie mają ustabilizowanego życia seksualnego, są lekkomyślni, łatwo poddają się wpływom środowiska przyjmując nie zawsze odpowiednie wzorce zachowań.

Ważna jest nie tylko treść , ale  sposób  przekazu mają bardzo istotny wpływ na zainteresowanie tematem i to stało się inspiracją do przygotowania przedstawienia.

Lekkomyślna dziewczyna płaci najwyższą cenę za chwilę zapomnienia, zauroczenia i niestety braku świadomości.

Dla podkreślenia wagi powyższych treści spektakl został wzbogacony projekcją wstrząsającego filmu, ukazującego zarówno chorych jak i przerażającą statystykę. JUŻ 16 MILIONÓW LUDZI DOTKNIĘTYCH JEST TĄ STRASZNĄ CHOROBĄ!!!

Autor:  G. Karwowska

Dodała AK
15.12.2014

zsp.edu.pl