WIECZÓR ANDRZEJKOWY W INTERNACIE – 27.11.2014

Listopadowa ciemna noc…
Andrzejkowej magii i wróżby moc…
Kto dziś odpowiedź na pytanie znajdzie?
A kto miłość swą odnajdzie?

W czwartek 27 listopada w stołówce miał miejsce nasz tradycyjny andrzejkowy wieczór. W nastrojowej scenerii usiedliśmy i wysłuchaliśmy krótkich horoskopów dla wszystkich znaków zodiaku. Rolę wróżek andrzejkowych z wdziękiem odegrały: Gosia Pustelnik, Anita Dudzik i Dominika Konieczna, a horoskopy stanowiły krótkie   choć treściwe wierszyki, które mówiły o tym, co może nas czekać w przyszłym roku, jak również zawierały pewne rady oraz przestrogi. Niektórych z nas zachęcały do zmiany trybu życia, innych  do włączenia pozytywnego myślenia, a jeszcze innych ostrzegały   przed miłosnymi rozterkami. Oczywiście, były też odniesienia do nauki  i życia szkolnego. Była też jedna oryginalna wróżba, w której wprowadzono zabawę w kalambury. Wróżba ta ujawniała humorystyczne hasło dotyczące aktywności w przyszłym roku:  niektórym z nas zapowiadała bujanie w obłokach, podczas gdy dla innych przewidywała wzloty i upadki, słodkie lenistwo albo - upadek na cztery łapy. No cóż… jest się nad czym zastanowić. Dla każdego z nas przygotowano też malutką wróżbę osobistą, która była dołączona do cukierka, a bardziej ciekawscy  i odczuwający wróżebny niedosyt mogli sobie jeszcze powróżyć przy kameralnych stanowiskach wróżebnych. Muzyki i miejsca do zabawy nie zabrakło, tak więc sympatycy tańca też mieli swoje pięć minut, a nawet więcej. Zapewne była to dla nich rozgrzewka przed andrzejkowym weekendem.

Reasumując: podczas internackich Andrzejek – jak co roku - tradycja przeplatała się z nowymi rozwiązaniami.

Autor: wych.Mirosława Matoga

Dodała AK
11.12.2014

zsp.edu.pl