Podsumowanie Spartakiady "U Tytusa" 2019

KOMUNIKAT  KOŃCOWY SPARTAKIADY "U TYTUSA"  2019

TURNIEJ  ŁĄCZONY  W  SIATKÓWCE  DZIEWCZĄT  I  CHŁOPCÓW

Rywalizacja toczyła się do dwóch wygranych setów.

Pierwszego seta rozgrywały dziewczęta, drugiego chłopcy.

W przypadku remisu decydował trzeci set koedukacyjny z udziałem  3 dziewcząt i 3 chłopców w każdej drużynie.

Do zawodów 18 edycji „Spartakiady u Tytusa 2019” zgłosiło się 13 zespołów z następujących Szkół Podstawowych: Lubień, Tenczyn, Krzyszkowice, Dobczyce nr 2, Myślenice nr 3, Pcim nr 1, Gruszów, Stróża nr 1, Myślenice nr 2, Trzemeśnia, Krzesławice, Myślenice nr 4, Kasinka Mała nr 1.

Eliminacje rozegrano w dniach 07 i 08 lutego 2019 r.

Rundę zasadniczą toczono w czterech grupach trzy i cztero zespołowych systemem każdy z każdym. Do finałów awansowało sześć drużyn.

Finały rozegrano w sobotę 09 lutego 2019 r.

Finaliści rywalizowali w dwóch grupach trzyzespołowych systemem każdy z każdym. Pierwsze i drugie zespoły w grupach rozgrywały półfinały. Drużyny z trzecich miejsc rywalizowały o 5 miejsce.

KLASYFIKACJA  KOŃCOWA

1.   Trzemeśnia

2.   Stróża nr 1

3.   Myślenice nr 3

4.   Lubień

5.   Tenczyn

6.   Myślenice nr 2

7 – 10. Kasinka Mała nr 1

Dobczyce nr 2

Pcim nr 1

Krzyszkowice

11 – 13. Myślenice nr 4

Krzesławice

Gruszów

Składy zwycięskich drużyn

1 miejsce Szkoła Podstawowa w Trzemeśni.

Tułacz Anna, Bukowska Zuzanna, Iwanicka Anna, Nowak Nikola, Jaśkowiec Julia, Olszewska Izabela, Iwanicka Natalia, Kęsek Anna, Basista Dominki, Podmokły Piotr, Jaśkowiec Szymon, Zięba Piotr, Moryc Norbert, Kałat Fabian, Górka Mateusz, Górka Arkadiusz.

Opiekun – Jolanta Cyganek.

2 miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 w Stróży.

Mirek Natalia, Paryła Weronika, Ulman Magdalena, Żernowska Aneta, Kościelniak Dominika, Muniak Magdalena, Kozak Kamila, Mirek Justyna, Firek Karolina, Hajdas Wiktor, Zięba Patryk, Swałtek Aleksander, Jaśkowiec Kacper, Firek Jakub, Skrzeczek Michał.

Opiekun – Marcela Mleczek.

3 miejsce Szkoła Podstawowa nr 3 w Myślenicach.

Bierówka Agnieszka, Bargik Ewelina, Filipek Izabela, Leśniak Małgorzata, Skurzyńska Zuzanna, Tomala Milena, Żarska Kamila, Papaj Kinga, Rawło Julia, Bierówka Maksymilian, Fornalik Arkadiusz, Grabski Bartłomiej, Kuźmiński Patryk, Moskal Jakub, Sendorek Przemysław, Tondera Filip, Wilkołek Igor.

Opiekun – Izabella Gablankowska.

Statuetki dla najlepszych zawodników otrzymali:

Anna Tułacz z SP Trzemeśnia

Paweł Karpierz z SP Tenczyn

PODSUMOWANIE

W 18 edycji "Spartakiady u Tytusa 2019" startowało ok. 220 uczennic i uczniów z 13 Szkół Podstawowych powiatu myślenickiego.

Zawody rozegrano w dniach 07 – 09 lutego 2019 r. w sali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Małopolska Szkoła Gościnności im. Tytusa Chałubińskiego w Myślenicach.

Tryumfatorzy oraz ich opiekunowie otrzymali złote, srebrne i brązowe medale.

Trzy pierwsze zespoły zostały nagrodzone paterami. Zawodniczki, zawodnicy i opiekunowie drużyn, które uplasowały się na 4, 5 i 6 miejscu otrzymali pamiątkowe medale.

Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Myślenicach.

Obsługą techniczną i sędziowską zawodów oraz promocją szkoły zajmowali się następujący uczniowie:

Zakrzyński Dominik 4H

Galas Emilia 1H

Gracz Aleksandra 1H

Ropicka Aleksandra 1H

Opiekę i nadzór nad startującymi gimnazjalistami sprawowali nauczyciele naszej szkoły: Elżbieta Gablankowska, Jolanta Pitala, Szymon Przęczek, Janusz Łętocha, Wojciech Gablankowski.

Sędziowie – Monika Gablankowska, Elżbieta Gablankowska.

Organizator zawodów - Wojciech Gablankowski

Dodała AK