Dzień Bezpiecznego Internetu - działajmy razem!

 

W dniu 5 lutego obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI realizowane będą pod hasłem: „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem”. Podczas tegorocznych obchodów DBI chcemy zwrócić uwagę na to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

Na całym świecie w różnych instytucjach organizowane są akcje promujące to przedsięwzięcie, również w Naszej Szkole wspieramy tą inicjatywę i aktywnie podejmujemy działania w ramach  obchodów DBI 2019  poprzez organizację inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów. Nie tylko w tym dniu, ale przez cały rok propagujemy tematykę bezpieczny internet, kładąc szczególny nacisk na miesiąc luty.

 W ramach obchodów DBI 2019 na terenie Małopolskiej Szkoły Gościnności zaplanowano:

  • Rozpowszechnienie idei obchodów „Dnia Bezpiecznego Internetu 2019” wśród uczniów, nauczycieli i rodziców
  • Przeprowadzenie kampanii informacyjnej: gazetki, plakaty dotyczące bezpieczeństwa w sieci, rodzaje zagrożeń, informacje gdzie szukać pomocy
  • Zapoznanie z tematyką bezpieczeństwa w internecie podczas lekcji wychowawczych organizowanych przez wychowawców i pedagoga szkolnego
  • Spotkania z nadkomisarzem Wojciechem Chechelskim z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie w zakresie „Bezpieczeństwa w sieci”  
  • Konkurs dla uczniów „Zasad bezpiecznego internetu” za pomocą kodów QR. Szczegóły konkursu już wkrótce.

Koordynator DBI na terenie szkoły - pedagog szkolny mgr Małgorzata Jamrozik

Dodała AK
04.02.2019

zsp.edu.pl