Hej kolęda, kolęda! Koncert bożonarodzeniowych życzeń.

 

Święta to magiczny czas, kiedy w radosnej atmosferze spędza się wolne chwile wśród rodziny i przyjaciół. Już za kilka dni wszyscy wspólnie usiądą do stołu, by kosztować wigilijnych potraw, śpiewać kolędy i porozmawiać. My zaczęliśmy świętowanie nieco wcześniej inaugurując ten wyjątkowy czas bożonarodzeniowym koncertem, poprzedzonym szkolnymi konkursami na deser bożonarodzeniowy i świąteczny stroik. Ducha Bożego Narodzenia poczuliśmy – dosłownie i w przenośni, głównie za sprawą aromatów korzennych, a podczas koncertu mieliśmy okazję posłuchać, co komu w duszy gra.

Świąteczne melodie, które przygotowali nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale także absolwenci naszej szkoły sprawiły, że sala widowiskowa wypełniła się potężną radością. Każdy zaprezentowany utwór został indywidualnie zaaranżowany i samodzielnie wybrany przez naszych artystów. Każdy stanowił inny rodzaj świątecznych dźwięków i inny stopień muzycznego zaawansowania, ale łączyło je jedno – autentyczność! Autentyczna była też atmosfera towarzysząca koncertowi. Ponad 30 wykonawców nie tylko porwało tłumnie zgromadzoną młodzież do wspólnego śpiewu, ale też do głębokiej zadumy i skupienia. Podczas nostalgicznych kolęd i pastorałek w auli wibrowała niespotykana dotąd w szkole cisza. Emocjonalna podróż, w jaką zabrali nas artyści, urozmaicona była specjalnie na tę okazję przygotowanymi życzeniami nagranymi w świątecznym studio MSG. Wygląda na to, że bez powtórki się nie obejdzie. Szkoda tylko, że trzeba będzie na nią czekać aż do przyszłych Świąt.

 Tekst:AA
Zdjęcia: A. Ślusarczyk 3H

Dodała: AA
21/12/2018

zsp.edu.pl