Pomoc na Święta, ale nie od święta! Dobroczynność MSG

 

Znakiem naszych czasów jest pośpiech, nadmierne przywiązanie do rzeczy materialnych oraz relacje budowane w wirtualnym świecie. Okres przedświąteczny jest doskonałym momentem, by w końcu zwolnić tempo codziennego życia oraz oddać się refleksji. I choć każda okazja jest dobra, by czynić dobrze, to właśnie grudzień obfituje w akcje, które mają na celu pomoc drugiemu człowiekowi. Na szczególną uwagę zasługują działania uczniów MSG w ramach Szlachetnej Paczki oraz Banku Żywności.


 Szlachetnym jest czynić dobrze! Szlachetna Paczka 2018.

W  tym roku pomocą ze Szlachetnej Paczki postanowiliśmy objąć rodzinę naszej uczennicy i koleżanki Zuzi, która boryka się z problemem niepełnosprawności. Jej rodzina liczy 10 osób- rodzice i 8 dzieci, w tym trójka jest z niepełnosprawnością i z afazją, czyli z utratą mowy.

Rodzina napisała bardzo skromny list, w którym zawarła swoje potrzeby. Wzruszyliśmy się tym, że niektóre z dzieci marzą tylko o żelkach czy nutelli.  Na ich apel odpowiedzieli pozytywnie  nauczyciele, uczniowie, rodzice, a także absolwenci naszej szkoły, czy też ludzie dobrej woli deklarujący swoją konkretną pomoc przez FB.

Rodzice klasy 1b, do której uczęszcza Zuza  zakupili bardzo dużo przydatnych artykułów takich jak ręczniki, garnki, proszek do prania , szczoteczki elektryczne, które były marzeniem trójki niepełnosprawnych osób tej rodziny oraz kilogramy słodyczy.

Zbieraliśmy także pieniądze. Łączna kwota to 2711 zł i 30 gr. Za tą kwotę zakupiliśmy odkurzacz, duże garnki, kurtki, bluzy polarowe, patelnie artykuły spożywcze, których nie zebraliśmy w trakcie zbiórki.

11 grudnia rodzice przyjechali po ten nasz dar serca. Byli bardzo wzruszeni ogromem naszej pomocy.

A my dostaliśmy od nich przepiękny dowód wdzięczności, którym są laurki i ozdoby świąteczne wykonane własnoręcznie przez nich.  W podziękowaniach dla nas napisali: „Trudno jest  nam opisać słowami ogromną radość i wdzięczność za pomoc, jaką otrzymaliśmy. Dzięki Wam wiemy, że otaczają nas życzliwi i dobrzy ludzie”

Niech te słowa będą dla nas drogowskazem w budowaniu relacji z ludźmi.

Tekst i zdjęcia: R. Piekarz


 Świąteczna Zbiórka Żywności

Tradycyjnie już przed świętami w ramach współpracy z Bankiem Żywności w Krakowie przeprowadzona została zbiórka produktów żywnościowych dla osób potrzebujących.

W tegorocznej zbiórce udział wzięło ok. 80-ciu wolontariuszy, którzy kwestowali w myślenickich sklepach. Dzięki ich zaangażowaniu udało nam się zebrać ponad tonę żywności. Żywność ta w formie paczek zostanie przekazana osobom potrzebującym. Paczki przekazane zostaną rodzinom potrzebującym, głównie z naszej szkoły.

W przeprowadzenie zbiórki zaangażowani byli wolontariusz z klas 1a, 1b, 1c, 1t, 1k, 2a, 2b, 2t, 2h, 3a, 3t, 3h, 4t

Za pomoc w przeprowadzeniu zbiórki dziękuję p. W. Zając, R. Piekarz, M. Ulman

Sławomir Maślanka – współpracownik Banku Żywności

Tekst i zdjęcia: S. Maślanka

 

Dodała: AA
21/12/2018

 

 

zsp.edu.pl