Uroczyste spotkanie wigilijne

 

W dniu 20 grudnia 2018 r. w murach naszej Szkoły miała miejsce uroczysta akademia związana z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia. Przedstawiony program artystyczny pełny pięknych wspólnie śpiewanych kolęd, recytowanych wierszy czy wzajemnie składanych sobie życzeń  miał przypomnieć wszystkim o istocie zbliżających się Świąt.

Przygotowana akademia skierowana była do uczniów, kadry pedagogicznej oraz emerytowanych pracowników  Szkoły. Uroczystość ta poprzez kolędy śpiewane wspólnie przez uczniów i nauczycieli czy pięknie recytacje wprowadziła zebranych w szkolnej auli gości w nostalgiczny i świąteczny nastrój. Dodatkową atrakcją były odtwarzane klipy, na których uczniowie Szkoły m.in. składali życzenia świąteczne w językach obcych.

Po zakończeniu części artystycznej, Dyrektor Szkoły – Pan Jerzy Niedenthal zaprosił obecnych i emerytowanych pracowników na zorganizowane w szkolnej restauracji spotkanie wigilijne. Wszyscy mieli okazję do złożenia sobie życzeń bożonarodzeniowych oraz w zgodzie ze staropolską tradycją, połamać się opłatkiem.

Tekst: P. Piwowarczyk
Zdjęcia: E. Folwarska 2T

Dodała: AA
21/12/2018

zsp.edu.pl