(Nie)winna wizyta

Choć grudzień kojarzy się głównie z przedświąteczną bieganiną i przygotowaniami do rodzinnych spotkań, w Małopolskiej Szkole Gościnności bożonarodzeniowe kwestie wyjątkowo zeszły na drugi plan. Wszystko to za sprawą dwóch energicznych i charyzmatycznych postaci, które na krótki czas porwały nas w niecodzienną podróż po świecie, dzieląc się swoim doświadczeniem i wiedzą kulinarną i sommelierską.

Mowa oczywiście o niezwykłym duecie – Robercie i Mikołaju Makłowiczach. O ile nestora rodu, Roberta Makłowicza nikomu nie trzeba przedstawiać, o tyle Mikołaj – sommelier, znawca wina, syn wybitnego dziennikarza i krytyka kulinarnego, dla wielu uczniów Małopolskiej Szkoły Gościnności do dzisiaj pozostawał jednym spośród wielu. Szybko okazało się jednak, że młody Makłowicz jest wyjątkową osobowością i podczas jego barwnych opowieści pełna skupienia cisza przeplatała się z salwami gromkiego śmiechu. Mało kto potrafi o trudach edukacji zawodowej, pobycie z dala od rodzinnego domu i pierwszych krokach w życiu zawodowym opowiadać w tak humorystyczny i bliski młodzieży sposób. Nawet najtrudniejsze doświadczenia mogą być potraktowane zarówno jako przygoda, jak i pouczająca lekcja. A Mikołaj Makłowicz ciekawych anegdot i historii przytaczać mógłby bez końca. Uczniowie mogli się dowiedzieć m.in. , że ukończył studia wyższe Hotelarskie&Restauratorskie w Szwajcarii i posiada dyplom Court of Master Sommelier oraz Wine and Spirit Education Trust. Doświadczenie zbierał w restauracjach z gwiazdkami Michelin oraz w hotelach butikowych. Bardzo motywującą informacją okazało się, że wraz z przyjaciółmi ze studiów, wygrał międzynarodowy konkurs "Millésime EHL - Wine Tasting Contest".

Pracownie gastronomiczne dla tych, którzy zgromadzeni byli w auli szkolnej na spotkaniu z Mikołajem Makłowiczem, wydawały się być oddalone o lata świetlne. Dwa różne miejsca, dwie rózne postaci i dwie odmienne historie. Robert Makłowicz, który został w tym dniu okrzyknięty niekwestionowanym królem kurczaka w sosie curry przybliżał uczniom klasy 3G tajniki tajskiej kuchni. Egzotyczna podróż kulinarna swój finał miała na talerzach, które tylko chwilę były pełne.

Mamy nadzieję na więcej takich inspirujących i (nie)winnych wizyt!

Tekst: AA
Zdjęcia: Mikołaj Szlachetka 2T

Dodała: AA
3/12/2018

zsp.edu.pl