Gloria victoribus! Podsumowanie Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży 2017/2018

 

Tradycją stało się coroczne Podsumowanie Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży organizowane przez Małopolski Szkolny Związek Sportowy w Krakowie. Tegoroczne wręczanie symbolicznych wyróżnień najlepszym szkołom i nauczycielom z naszego województwa za osiągnięcia sportowe w roku 2017/2018 miało miejsce w Małopolskiej Szkole Gościnności.

Wybór gospodarza uroczystości nie był przypadkowy. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Małopolska Szkoła Gościnności zajął I miejsce w klasyfikacji Licealiady Młodzieży w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży w roku szkolnym 2017/2018.  Pośród wielu znakomitych gości, ZSP MSG reprezentowała p. Elżbieta Gablankowska wraz z podopiecznymi oraz p. Wojciech Gablankowski, który otrzymał podziękowania za zasługi i organizację sportu szkolnego.

Uroczystość prowadził wiceprezes MSZS Feliks Piwowar, który po przywitaniu wszystkich zgromadzanych przedstawicieli szkół i instytucji współpracujących z Małopolskim SZS w organizacji Współzawodnictwa Sportowego zainicjował  wręczanie wyróżnień i podziękowań osobom szczególnie zasłużonym dla sportu szkolnego. Honory gospodarza wydarzenia pełnił prezes MSZS Waldemar Gramek, który w towarzystwie m.in. Sylwii Jaśkowiec - polskiej biegaczki narciarskiej, medalistki Mistrzostw Świata oraz olimpijki dekorował zwycięzców.

Wydarzenie uświetnił krótki program artystyczny przygotowany przez uczniów ZSP MSG, m.in. występ Natalii Szymskiej oraz duetu – Aleksandry Siedleckiej i Julii Senderskiej z klubu Lady Fitness – medalistek Mistrzostw Europy w Cheerleaderingu oraz wicemistrzyń Mistrzostw Polski w Cheerleaderingu. Zebrani goście mieli również okazję obejrzeć krótki film o szkole oraz spróbować skromnego poczęstku przygotowanego specjalnie na tę okazję.

 

Tekst i zdjęcia: MSG

Dodała: AA
19/11/2018

zsp.edu.pl