Czytaj PL w TYTUSIE – czyli „Upoluj swoją książkę”

 

2 listopada w całej Polsce wystartowała kolejna edycja Czytaj PL – jednej z największych na świecie akcji mających na celu promocję czytelnictwa. Przez miesiąc na terenie przeszło 500 miast i mniejszych miejscowości, zarówno w Polsce, jak i za granicą, wisieć będzie kilka tysięcy plakatów – darmowych wypożyczalni książek elektronicznych. Plakaty pojawią się również w naszej szkole!

Akcja Czytaj PL już po raz szósty organizowana jest przez Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe – operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO – oraz platformę Woblink.com. Partnerem strategicznym jest Instytut Książki.

Uczniowie  w ramach akcji „Upoluj swoja książkę”, która uzupełnia kampanię Czytaj PL, będą mogli wypożyczyć książkę podczas pięciominutowej przerwy na korytarzu szkolnym – wystarczą do tego smartfon i aplikacja. Aby skorzystać z darmowych wypożyczalni e-booków i audiobooków, należy pobrać aplikację Woblink ze sklepu App Store lub Google Play i zeskanować kod QR umieszczony m.in. na każdym plakacie.

Podobnie jak w ubiegłym roku akcja będzie miała też prawdziwą armię Ambasadorów –1000 uczniów, którzy – ubrani w koszulki z zabawnymi, zagadkowymi hasłami („Szafiarka foliałów” oraz „Eksponent almanachów”) i QR-kodem dającym dostęp do książek – będą zachęcać do czytania swoje koleżanki i kolegów w szkole i mediach społecznościowych. Wśród Ambasadorów akcji znaleźli się również uczniowie naszej szkoły, którzy od 5 listopada będą promować akcję na szkolnych korytarzach.

W tym roku na siedmiu tysiącach nośników znajdą się kody QR dające dostęp do 12 bestsellerów, z których wiele to nowości z 2018 roku.

Lista dostępnych książek w akcji

 1. Olga Tokarczuk „Opowiadania bizarne”
 2. Magdalena Grzebałkowska „Komeda. Osobiste życie jazzu”
 3. Christophe Galfard „Wszechświat w twojej dłoni”
 4. Anna Brzezińska „Córki Wawelu”
 5. Wojciech Chmielarz „Cienie”
 6. Anna Ficner-Ogonowska „Okruch”
 7. Remigiusz Mróz „Hashtag”
 8. Mark Bowden „Polowanie na Escobara”
 9. Joanna Jax „Zemsta i przebaczenie”
 10. Reni Eddo-Lodge „Dlaczego nie rozmawiam już z białymi o kolorze skóry”
 11. Ariely Dan „Potęga irracjonalności”
 12. John Flanagan „Zwiadowcy. Księga 1. Ruiny Gorlanu”

Koordynator akcji: Barbara Firek

 

Tekst i grafika: źródło Czytaj PL http://czytajpl.pl/

http://czytajpl.pl/2018/11/01/czytaj-pl-2018-najwieksza-polska-akcja-czytelnicza-wystartowala/

Dodała AK
05.11.2018

zsp.edu.pl