Nauczyciel na medal - GŁOSUJEMY na Panią Katarzynę Żak

Niesłychanie dobrą wiadomością zaskoczył nas Dziennik Polski, który na liście nauczycieli nominowanych do tytułu Nauczyciel na medal umieścił nauczycielkę naszej szkoły, Panią Katarzynę Żak.

ODDAJ GŁOS

Katarzyna Żak - nauczycielka Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Małopolskiej Szkoły Gościnności w Myślenicach oraz pisarka-hobbystka.

Teksty tworzy okazjonalnie, w zależności od humoru i wolnego czasu, oscylując między s-f, kryminałem i felietonem. Wychodzi to nadzwyczaj eklektycznie.

Wędruje po górach, fotografuje i podróżuje – tyle, ile się da. Efektem tego są trzy indywidualne wystawy fotograficzne i udział w kilku zbiorowych.

Za papierowy debiut z zakresu fantastyki uznaje publikację opowiadania „Powrót ad fontes” w SFFiH (wcześniej nagrodzonego w konkursie „Horyzonty wyobraźni” 2010). Debiut internetowy to tekst „Gdzie diabeł mówi dobranoc” w czasopiśmie QFant (2012). Ponadto publikacja opowiadań w antologiach: „Morderstwo na jedynkę” („Kryminalnych opowiadań tom”, Wydawnictwo TWINS, 2009), „Wyspa A.1474” („Teorie spisków”, Wydawnictwo Craiis, 2013).

W 2016 roku ukazała się jej powieść kryminalno-obyczajowa „Nie ma tego złego”, w 2018 powieść paragrafowa „Wierzeje Czasu” i powieść kryminalno-obyczajowa "Niedaleko pada jabłko" kontynuacja "Nie ma tego złego".

Nagrody w konkursach literackich: „Opowiem wam historię” (2007), „Kobra powraca – lipowiecka kryminał story” (2008), „Z książką przez życie” (2009), „Malowane słowem i sercem” (2009), „Pigmalion fantastyki” (2010 i 2013), „Techniką czy magią” (2010), „Horyzonty wyobraźni” (2010 i 2011), „Fantastyczna biblioteka” (2013).

 

Grafika: Katarzyna Żak

Dodała: AK
18.10.2018

zsp.edu.pl