MSG dla NIEPODLEGŁEJ

W związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę rusza trzecia edycja „Projektu: NIEPODLEGŁOŚĆ”. Tym razem zapraszamy społeczność szkolną do udziału w trzech konkursach: kulinarnym, plastycznym i quizie wiedzy o Polsce. Poniżej garść szczegółów.

1. Konkurs kulinarny - „Deser biało – czerwony”

• konkurs skierowany jest do uczniów klas gastronomicznych Technikum Turystyczno – Gastronomicznego

• odbędzie się w ostatnim pełnym tygodniu października podczas zajęć w pracowniach gastronomicznych

doskonalenie umiejętności zawodowych uczniów
    rozbudzanie pomysłowości i innowacyjności uczniów

• warunki uczestnictwa:

- deser przygotowywany będzie przez zespoły liczące od 2 do 4 osób (ostateczny podział i liczebność zespołów ustalą nauczyciele prowadzący zajęcia w pracowniach)

- produkty do wykonania deseru zapewniają sobie uczniowie

- grupa mająca zajęcia w danej pracowni wybiera spośród przygotowanych deserów jeden najlepszy, który przechodzi do dalszej oceny przez komisję konkursową – komisji należy przekazać recepturę wybranego deseru i obowiązkowo 2 lub 3 zdjęcia prezentujące wykonany deser (adres mailowy, na który należy przesłać zdjęcia podadzą nauczyciele podczas zajęć konkursowych)

- dodatkowe informacje u nauczycieli prowadzących zajęcia w pracowniach

• kryteria oceny:

- zgodność z tematem

- receptura – stopień trudności wykonania deseru

- kreatywność i estetyka podania

2. Konkurs plastyczny - „Złóż życzenia NIEPODLEGŁEJ”

• konkurs skierowany do całej społeczności szkolnej ZSP MSG

• termin składania prac upływa 26 października 2018 r.

• prace należy składać do pani. Agnieszki Dmytrzyk lub pani Haliny Mazur

• praca konkursowa polega na przygotowaniu kartki z życzeniami dla Polski w związku z 100. rocznicą odzyskania niepodległości

rozbudzanie zainteresowania historii
    poszerzanie wiadomości o Polsce
    rozwijanie pomysłowości i innowacyjności uczniów

• warunki uczestnictwa:

- pracę można przygotować indywidualnie, w dwójkach lub grupach maksimum 3-osobowych

- format pracy – A3 (złożona karta papieru w formacie A2)

- przygotowana praca ma mieć formę kartki (otwieranej) z życzeniami skierowanymi do Polski z okazji stulecia odzyskania niepodległości

- technika wykonania pracy dowolna (rysowanie, malowanie, wyklejanie, kolaż itp.), życzenia mogą być osobiste, zawierać cytat lub motto

• kryteria oceny:

- zgodność z tematem

- kreatywność i innowacyjność

- estetyka pracy

- ocenie podlega zarówno strona tytułowa jak i środek kartki (życzenia)

3. Quiz wiedzy - „Zapytaj o Polskę”

• konkurs skierowany do całej społeczności szkolnej ZSP MSG

• konkurs zostanie przeprowadzony w ostatnim tygodniu października – dokładny termin zostanie podany w osobnym komunikacie

rozbudzanie zainteresowania historii

poszerzanie wiadomości o Polsce

• warunki uczestnictwa:

- w konkursie biorą udział trzyosobowe reprezentacje poszczególnych klas oraz indywidualnie chętni nauczyciele i pracownicy szkoły

- konkurs polega na rozwiązaniu testu wyboru dotyczącego ostatnich 100 lat z dziejów Polski – pytania będą pochodzić z różnych dziedzin: historii, geografii, kultury, sportu itp.

Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursach i włączenia się w ten sposób w tegoroczne świętowanie tej niezwykłej rocznicy. Nagrodzenie zwycięzców będzie miało miejsce podczas uroczystej akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Tekst: AD

Grafika: pixabay/_Alicja_