W duchu zdrowej rywalizacji i w zgodzie z zasadami fair play - boiska szkolne oficjalnie oddane do użytku!

 

Początek września przyniósł nie tylko piękną pogodę, ale przede wszystkim wspaniałą atmosferę. I chociaż przerwa letnia skończyła się na dobre, a na szkolnych korytarzach słychać regularnie dźwięk dzwonka, wciąż czuć było wakacje. Przyczyniła się do tego między innymi Grupa Hotelowa Orbis, która dla swoich pracowników zorganizowała na naszych szkolnych boiskach OLIMPIADĘ ORBIS, pokazując  jak piękne zaplecze sportowe udało nam się stworzyć i jak wiele możliwości wykorzystania kompleksu sportowego przed nami. Oficjalne i uroczyste otwarcie kompleksu nastąpiło 18 września i również ten dzień był wyjątkowo słoneczny i ciepły. Licznie zgromadzeni i niezwykli goście  zebrani na placu szachowym mieli okazję podziwiać nowy kompleks składający się z wielofunkcyjnego boiska do koszykówki, siatkówki i badmintona, wielofunkcyjnego boiska do piłki ręcznej i tenisa ziemnego,  boiska do gry w piłkę nożną, trzytorowej bieżni wokół boiska do piłki ręcznej,  skoczni do skoków w dal, siłowni zewnętrznej, zestawu drabinek do ćwiczeń typu parkour, dwóch szachownic, dwóch stołów pingpongowych, ogrodzenia fragmentów boisk w postaci piłkochwytów, ścieżek i placu szkolnego z kostki brukowej oraz pergoli i miejsca na ognisko.

Honory gospodarza czynił dyrektor Jerzy Niedenthal, który o oficjalne otwarcie i oddanie do użytku kompleksu sportowego MSG poprosił Grzegorza Lipca, członka Zarządu Województwa Małopolskiego. W symbolicznym przecięciu wstęgi towarzyszyła mu Barbara Dziwisz - radna województwa małopolskiego, przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Województwa Małopolskiego, Dariusz Styrna – dyrektor Departamentu Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Józef Tomal - starosta myślenicki, Stanisław Bisztyga – wiceprezes Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego,  Bartłomiej Szmajdziński - dyrektor działu rozwoju talentów i kultury organizacyjnej, Orbis, Adam Czerwiński – wicemistrz Polski w biegu na 5000 m, absolwent MSG, Elżbieta Gablankowska - przedstawicielka grona pedagogicznego, Karolina Gorzelany – przewodnicząca rady rodziców, Mikołaj Szlachetka – przewodniczący samorządu uczniowskiego, dyrektor ZSP MSG Jerzy Niedenthal oraz Józef Orawczak – ksiądz proboszcz parafii św. Franciszka z Asyżu, który poświęcił nowo powstały kompleks.

W czasie uroczystości nie zabrakło zachęty do aktywności fizycznej. Szczególnie gorąco namawiali do niej prezes Wisły Kraków S.A. – Daniel Gołda wraz Arkadiuszem Głowackim – dyrektorem sportowym Białej Gwiazdy, który w prezencie przekazał MSG piłkę ze swoim autografem. Adam Czerwiński, wybitny biegacz i absolwent MSG z rozrzewnieniem wspomniał czasy szkolne i gratulował tak profesjonalnego zaplecza sportowego życząc wielu sukcesów w tej dziedzinie. Ze strony uczniów padła  deklaracja, wyrażona przez przewodniczącego samorządu uczniowskiego, o uczciwym i godnym korzystaniu z boisk, a także zapewnienie o krzewieniu ducha zdrowej rywalizacji. Uczniowie i nauczyciele otrzymali od gości liczne prezenty m.in. bloki startowe na nową bieżnię, system nagłaśniający składający się z bezprzewodowych kolumn i mikrofonów, rakiety do tenisa stołowego, komplet piłek oraz odcisk dłoni Kamila Stocha. Wydarzenie uświetnił występ zespołu Four&More oraz cheerleaderek. Na zakończenie wszyscy goście w doskonałych nastrojach  udali się na poczęstunek przygotowany przez naszych uczniów pod czujnym okiem Adama Bieńko, szefa kuchni.

Tekst: AA
Zdjęcia: Janusz Kaleta

Dodała:AA
29/09/2018

zsp.edu.pl