Żadnych więcej gór i zakrętów! Życzymy tylko prostej drogi do zdrowia - MSG dla Michała Brózdy

Historia Michała Brózdy  jest pełna trudnych momentów i nieoczekiwanych zwrotów akcji. W wieku 9 lat zdiagnozowano u niego guza mózgu, co wywróciło jego świat do góry nogami. Jakby nieszczęść i cierpienia było mało, w 2012  roku okazało się, ze Michał ma kolejnego guza, tym razem w rdzeniu kręgowym. Jak trudną, żmudną i wyczerpującą walkę o życie i normalność toczy na co dzień Michał niewielu zdawało sobie sprawę. Michał dał się poznać jako ciepły i pełen życia chłopak zarówno nauczycielom MSG, jak i rówieśnikom. Wiadomość o nawrocie choroby i nowym guzie była szokiem dla całej społeczności szkolnej.  Samorząd Uczniowski w porozumieniu z rodzicami Michała podjął się zorganizowania akcji charytatywnej mającej na celu finansowe wsparcie chłopca.  Jedynym dla niego ratunkiem jest zakup leku, którego cena daleko przekracza możliwości finansowe rodziny. Michał potrzebuje na leczenie 400 tyś. zł.
 

Dwudniowa akcja charytatywna, składająca się z kiermaszu ciast upieczonych przez uczniów Małopolskiej Szkoły Gościnności, serwowania kawy oraz koncertu w wykonaniu zespołu GRYPS poruszyła nawet najtwardsze serca. Jak relacjonują opiekunki Samorządu Uczniowskiego oraz współinicjatorki wydarzenia – panie Renata Piekarz i Agnieszka Borówka – zebrano ponad 7 tyś zł, które zgodnie z wolą rodziców zostaną przekazane na ręce taty Michała Brózdy.

Bardzo dziękujemy młodzieży i nauczycielom za wsparcie finansowe tego dzieła i wielkie serce okazane Michałowi w tak trudnym dla niego czasie.

Tekst i zdjęcia: MSG

Dodała: AA
16/09/2018

zsp.edu.pl