Małopolskie Royal Ascot na Krakowskich Błoniach, czyli piknik AGRO-HIPO-SPORT-EDUKACJA

 

W najbliższy weekend 8 i 9 września br. na Krakowskich Błoniach na mieszkańców Krakowa i gości z całej Małopolski czeka mnóstwo atrakcji i niecodziennych wrażeń! Podczas imprezy AGRO-HIPO-SPORT-EDUKACJA w sobotę w godzinach 10.00 - 18.00, a w niedzielę w godzinach 14.30 – 18.00  bawić się będą doskonale całe rodziny. W programie wydarzenia każdy znajdzie coś dla siebie: dzieci będą mogły spróbować swoich sił w siodle i skorzystać z bezpłatnych przejażdżek na koniach rekreacyjnych, kucykach i hucułach pod opieką wykwalifikowanej kadry, a  wystawcy regionalnych produktów  zaproszą zgromadzonych gości na degustację lokalnych smakołyków podczas  „Pikniku Mięsnego”.  W niedzielę, tuż po otwarciu imprezy, po obejrzeniu spektakularnych pokazów kawaleryjskich,  Małopolanie będą mogli poczuć smak wielkich wyścigów konnych, obserwując 7 gonitw małopolskich koni i kłusaków francuskich i dla zabawy obstawiać swoich faworytów konkursu. Sportowcy walczyć będą natomiast o Puchary znanych osobistości Małopolski, m.in. Puchar Jacka Majchrowskiego, Prezydenta Miasta Krakowa oraz Urszuli Nowogórskiej, Przewodniczącej Sejmiku Województwa Małopolskiego. Być może niedziela na Krakowskich Błoniach zapoczątkuje nową  tradycję wyścigów konnych naszego regionu, która w przyszłości wpisze się w kalendarium światowych gonitw na miarę słynnych wyścigów w Ascot.

Tekst i grafika: Biuro prasowe UMWM

Dodała: AA
08/09/2018

zsp.edu.pl