Aby zostać torreadorem, musisz najpierw nauczyć się grać rolę byka!


XIII Contest of young chefs and waiters of Catalonia, Barcelona, Spain

Małopolska Szkoła Gościnności swą wysoką pozycję na rynku edukacyjnym zawdzięcza m.in. sukcesom Technikum Turystyczno – Gastronomicznego będącego jej nieodłącznym elementem. Szczególnie prężnie rozwija się profil gastronomiczny, który ma na swoim koncie wiele prestiżowych wyróżnień. Wciąż rosnąca popularność sztuki kulinarnej zainspirowała Małopolską Szkołę Gościnności do cyklicznego organizowania Międzynarodowego Konkursu Kulinarnego „Smak Gościnności” cieszącego się dobrą sławą wśród adeptów wielkiej gastronomii. Jedną z drużyn biorących udział w tegorocznej, IV edycji Konkursu był zespół z Hiszpanii. Uczniowie i nauczyciele ze szkoły L'École d'Hôtellerie Joan Ramon Benaprès w Sitges byli pod wielkim wrażeniem organizowanego przez nas przedsięwzięcia, co zaowocowało rozmowami o przyszłej współpracy. Przypieczętowaniem tych rozmów było zainicjowane przez Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie oraz Generalnego Departamentu Edukacji Katalonii (Departament d’Ensenyament  Generalitat de Catalunya)  spotkanie przedstawicieli szkół z Myślenic i Sitges w czasie największego konkursu kulinarnego dla młodych kucharzy i kelnerów odbywającego się w już po raz trzynasty w Barcelonie. 10 maja 2018 roku, w formie gościnnych występów, poza konkurencją, mieliśmy okazję zaprezentować nasze kulinarne umiejętności. Zespół w składzie Michał Kurek i Emil Kasprzycki z klasy 3G przygotował zgodnie z wymogami regulaminu Konkursu gulasz jagnięcy z kluskami śląskimi i deser na bazie sera koziego Mato z miodem. Ideą rywalizacji była praca z klasycznymi przepisami na tradycyjne katalońskie dania, którym należało nadać lekkości i innowacyjności poprzez dodanie pięciu składników własnego wyboru niewystępujących w przepisie. Jak się okazało wyobraźnia młodych hiszpańskich kucharzy jest bardzo bogata, a finezyjne potrawy na talerzach z gulaszem miały wspólną tylko nazwę. Kreatywność w podejściu do tradycji, jakość wykonania, walory smakowe i estetyczne nie pozostawiają złudzeń. Kuchnia hiszpańska stoi na najwyższym światowym poziomie i jeszcze wiele pracy i nauki przed nami. Gorzki to smak Barcelony, ale również doskonała motywacja dla uczniów, by wciąż doskonalić warsztat pracy i przekraczać kulinarne granice!

Na osłodę pobytu w Hiszpanii gospodarze zorganizowali polskim uczniom zwiedzanie Barcelony. Udało nam się zobaczyć bazar La Boqueria, stadion Camp Nou, Katedrę św. Eulalii, Katedrę Sagrada Familia, El Born – stare miasto, spacerowaliśmy również po Parku Guell Gaudiego oraz deptakiem La Ramblas do portu.

W tym roku, jak mówią Hiszpanie, wystąpiliśmy w katalońskim Konkursie Młodych Kucharzy i Kelnerów w charakterze byka, ale byka wziętego za rogi! Wróciliśmy pełni energii i zapału do pracy.  To jeszcze nie koniec tej historii.

Tekst i zdjęcia: mgr Anna Ambroży

Dodała: AA
24/05/2018

zsp.edu.pl