Pożegnanie maturzystów 2018

W piątkowe popołudnie, 27 kwietnia 2018 r. pożegnaliśmy abiturientów klas trzecich II Liceum Ogólnokształcącego i klas IV Technikum Turystyczno-Gastronomicznego. Na kilka dni przed rozpoczęciem egzaminu maturalnego absolwenci odebrali świadectwa ukończenia szkoły średniej. Uroczystość była okazją do podsumowania i do wyróżnienia najlepszych uczniów.

Zebrani w auli abiturienci pożegnanie ze szkołą rozpoczęli od wspomnień związanych z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja, a następnie dyrektor szkoły Jerzy Niedenthal wręczył wyróżnionym uczniom dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych:

Kinga Stankowicz – klasa 3A

Finalistka etapu centralnego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Historycznej

Finalistka etapu centralnego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o III RP

Damian Nosidlak – klasa 3A

Dwukrotny finalista etapu centralnego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o III RP

Paweł Nowak – klasa 4G

Laureat etapu centralnego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
Stypendysta Sapere Auso Małopolskiej Fundacji Stypendialnej

Maria Morus – klasa 4G

Finalistka etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Żywności

Natalia Pindel– klasa 4G

Finalistka etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Żywności

Yelyzaveta Kostromowa – klasa 3D

Laureatka etapu centralnego Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Rosyjskiego

Yevheniia Kukharuk – klasa 3A

Finalistka etapu centralnego Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Rosyjskiego

Agata Dmytrzyk – klasa 3A

Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim, zdobywczyni indeksu Uniwersytetu Jagiellońskiego

Katarzyna Wielgus – klasa 4T

W tym roku po raz piąty wręczono nagrodę dla Absolwenta Roku. Jest to najwyższe wyróżnienie, jakie może otrzymać uczeń kończący Małopolską Szkołę Gościnności. Plebiscyt organizowany jest w celu wyłonienia najlepszego absolwenta spośród trzecich klas liceum i czwartych klas technikum. Spośród 14 nominowanych do tytułu Absolwent Roku 2018 kapituła konkursu wyłoniła dwóch zwycięzców.

Absolwentem Roku 2018 II Liceum Ogólnokształcącego został Damian Nosidlak z klasy 3A.

Osiągnięcia:

Dwukrotny finalista etapu centralnego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o III RP (2017 i 2018)

Dwukrotny laureat etapu okręgowego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o III RP  (2017 i 2018)

Laureat etapu centralnego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym (2018)

Finalista etapu centralnego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka  w Świecie Współczesnym (2017)

Dwukrotny laureat etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym (2017 i 2018)

Finalista etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Historycznej (2017)

Finalista etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie (2017)

Dwukrotny uczestnik etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie (2017 i 2018)

Uczestnik etapu wojewódzkiego Olimpiady Wiedzy o Prawach i Wolnościach Obywatelskich (2017)

Uczestnik etapu wojewódzkiego Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym (2018)

Uczestnik etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie (2018)

Uczestnik etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego (2018)

Uczestnik I etapu Olimpiady Mediewistycznej (2018)

Uczestnik etapu wojewódzkiego Olimpiady Wiedzy Historycznej (2018)

1 miejsce w IX Powiatowym Konkursie Historycznym (2018)

Wyróżnienie w VIII Powiatowym Konkursie Historycznym (2016)

Wyróżnienie w XVII edycji Konkursu Geologiczno – Środowiskowego (2016)

Absolwentem Roku 2018 Technikum Turystyczno-Gastronomicznego została Maria Morus z klasy 4G.

Osiągnięcia:

Dwukrotna finalistka etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Żywności (2017 i 2018)

II miejsce w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy o Żywności (2017)

Uczestniczka etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Żywności (2016)

Wyróżnienie w II Międzynarodowym Konkursie Kulinarnym Smak Gościnności (2016)

III miejsce w Konkursie „Mam zawód. Mam fantazję” (2017)

I miejsce w Powiatowym Konkursie Cukierniczym (2016)

zdjęcia: Anna Ambroży

Dodała: AK