MSG Got Talent, czyli szkolna fabryka talentów.

 

W dniu 11.04.2018 odbyły się w naszej szkole spóźnione obchody Dnia Wiosny połączone z nową inicjatywą - MSG GOT TALENT.

Kandydatów do zwycięskiego lauru było wielu, było też o co zawalczyć! Nagrodą główną – oprócz gadżetów w postaci bezprzewodowych głośników ufundowanych przez krakowski salon telefonii komórkowej Play, pendrivów i kart upominkowych do Empiku były przede wszystkim - w kategorii muzycznej – 3 godziny bezpłatnych warsztatów wokalnych z aktorką Krakowskiej Akademii Teatralnej i Teatru Bagatela – Natalią Hodurek – ufundowane przez Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu, a w kategorii plastycznej – tygodniowe warsztaty rysunku (9 godzin) w szkole rysunku Galeria Zalubowski ufundowane przez właściciela Galerii, Rafała Zalubowskiego.

Nad prawidłowym przebiegiem rywlizacji czuwało jury w składzie: dyrektor Dorota Gabzdyl, z-ca kierownika kształcenia praktycznego Michał Malarz, a głosem uczniów był Mirek Jasuba z klasy 3A.

Na scenie pojawili się: Jan Ostrowski oraz Sebastian Maciaszkiewicz, Kamila Pachura, Weronika Nalepa, Gabriela Paszkowska, Andrzej Khablov, Władysława Manishevska, Izabella Nowak, Natalia Szymska, Martyna Kiszka, Kamila Jędrzejewska, Brygida Burkat, Edyta Fornalik z zespołem w składzie: Paulina Burkat, Gabriela Jamróz oraz Dominik Sikora i Gabriela Braś.

Na szkolnym korytarzu pojawiły się też prace Sandry Soldatovej, Marceliny Żak, Moniki Grzesik i Anny Mierzwy.

Poziom zarówno w kategorii muzycznej, jak i plastycznej był bardzo wysoki. Było wielu faworytów i publiczność z zaciekawieniem oczekiwała wyników, które zostały ogłoszone po posiedzeniu jury.

3 miejsce w kategorii muzycznej otrzymała Vlada Manishewska z klasy 1A
2 miejsce w kategorii muzycznej przypadło Brygidzie Burkat z klasy 1T
1 miejsce zajęła Natalia Szymska z piosenką Whitney Huston z klasy 3H

Wielkim odkryciem koncertu talentów okazała się uczennica klasy 3G Martyna Kiszka, którą jury postanowiło nagrodzić wyróżnieniem.

W kategorii plastycznej zwyciężyła Anna Mierzwa, autorka 3 obrazów na płótnie, wyróżniono również prace Marceliny Żak.

Gorące podziękowania dla Mikołaja Szlachetki, który zadbał o oprawę wydarzenia. Dziękujemy również paniom Agnieszce Borówce i Renacie Piekarz za coroczną ideę witania wiosny i  grupie teatralnej NIEWYSTĄPI ( Weronika Dudzik, Klaudia Lenart, Patrycja Jabłońska, Patrycja Smok, Dagmara Bednarz, Karol Pudlik, Dominik Sikora), która krótkim przedstawieniem umiliła czas oczekiwania na werdykt jury.

Mamy nadzieję, że pomysł poszukiwania i prezentowania swoich talentów na forum szkolnym wszystkim się spodobał i możliwe będą kolejne edycje. Gorąco zapraszamy w przyszłym roku!

Anna Ambroży, Iwona Ropicka- pomysłodawczynie i koordynatorki wydarzenia.

Zdjęcia: MSG

zsp.edu.pl