Zawodowa mobilizacja! Ekipa MSG na Targach Zawodów 2018.

 

Jak co roku Targi Edukacyjne - Festiwal Zawodów, który odbywał się w dniach 22-24 marca 2018  w hali EXPO w Krakowie przyciągnął  rzesze uczniów z całego regionu Małopolski.

To już szósta edycja Festiwalu Zawodów, w którym wzięło udział 130 wystawców prezentujących swoje oferty edukacyjne, ciekawe stoiska oraz prezentacje. Spotkanie uroczyście otworzył Grzegorz Lipc - Członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

Podczas tego wydarzenia uczniowie techników oraz szkół zawodowych prezentowali umiejętności zawodowe swoim młodszym kolegom kończącym gimnazja. Jednym z wystawców  była Małopolska Szkoła Gościnności, która przedstawiła swoją ofertę na dwóch stoiskach, w dwóch branżach.

W branży społeczno-medycznej zaprezentowała się Szkoła Policealna Turystyki i Zdrowia z kierunkami terapeuta zajęciowy i opiekun medyczny oraz Małopolski Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego, który prezentował kursy związane głównie z kosmetologią. Tak jak w ubiegłych latach stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem przyciągając uwagę pań, które mogły w ramach pokazów skorzystać z wielu zabiegów kosmetycznych.

Stanowisko branży turystyczno-gastronomicznej naszej szkoły było wzbogacone w pracowników z Grupy Hotelowej Orbis, którzy wspólnie z naszymi uczniami zachęcali gimnazjalistów do wyboru naszej szkoły. Tu można było nauczyć się wiązać krawat oraz  zagrać w grę edukacyjną z Tytus Travel. Ponadto uczniowie przeszkoleni przez Adama Bieńko, kucharza  z Q-Hotelu, a zarazem nauczyciela MSG serwowali  między innymi flambirowaną pierś z kurczaka marynowaną w sosie sojowym z warzywami, a także kanapki Reuben Pastrami z kiszoną kapustą, ogórkiem i sosem andaluzyjskim. Dodatkową atrakcją były pyszne ciasta oraz babeczki podawane  z najlepszą kawą oraz orzeźwiające soki ze świeżych owoców. Ogromną popularnością wśród gimnazjalistów cieszyły się zdjęcia “przy ściance” wykonywane przez jednego z naszych kolegów. Uczniowie będą mogą je obejrzeć na naszym szkolnym Facebooku.

Gościliśmy na naszych stoiskach m.in  Grzegorza Lipca - Członka Zarządu Województwa Małopolskiego, Dariusza Styrnę - Dyrektora Departamentu Edukacji i Kształcenia Ustawicznego UMWM, Barbarę Dziwisz i Teresę Starmach  - Radne Województwa Małopolskiego, pracowników Grupy Hotelowej Orbis; hotelu IBIS, a także gości zagranicznych z Francji, Niemiec i Słowacji. Oba stoiska cieszyły się ogromnym zainteresowaniem nie tylko gimnazjalistów i potencjalnych uczniów, ale także mediów.

Mamy nadzieję, że przełoży się to na nabór uczniów do naszej szkoły.

Wszystkim nauczycielom i uczniom zaangażowanym w wydarzenie serdecznie dziękujemy - to również dzięki Wam Festiwal Zawodów zakończył się sukcesem!

Tekst: mgr M. Moniak
Zdjęcia: mgr M. Łapa

Dodała: AA
24/03/2018

zsp.edu.pl