Nieważne który jesteś na podium, bo i tak jesteś lepszy od tych siedzących w domu! - podsumowanie Spartakiady "U Tytusa" 2018

KOMUNIKAT  KOŃCOWY

SPARTAKIADY  "U  TYTUSA  2018"

TURNIEJ  ŁĄCZONY  W  SIATKÓWCE  DZIEWCZĄT  I  CHŁOPCÓW

Rywalizacja toczyła się do dwóch wygranych setów. Pierwszego seta rozgrywały dziewczęta, drugiego chłopcy.W przypadku remisu decydował trzeci set koedukacyjny z udziałem  3 dziewcząt i 3 chłopców w każdej drużynie.

Do zawodów 17 edycji „Spartakiady u Tytusa 2018” zgłosiło się 14 zespołów z następujących Szkół Podstawowych - Lubień, Raciechowice, Tenczyn, Myślenice nr 3, Pcim nr 1, Tokarnia, Gruszów, Stróża nr 1, Myślenice nr 2, Trzemeśnia, Krzesławice, Myślenice nr 4, Krzeczów, Kasinka Mała.

Eliminacje rozegrano w dniach 01 i 02 marca 2018 r. Rundę zasadniczą toczono w czterech grupach trzy i czterozespołowych systemem każdy z każdym. Do finałów awansowały dwa pierwsze z każdej grupy. Finały rozegrano  w sobotę 03 marca 2018 r. Finaliści rywalizowali w dwóch grupach czterozespołowych systemem każdy z każdym. Liderzy grup walczyli w finale. Zespoły z drugich miejsc rozegrały mecz o 3 miejsce.

KLASYFIKACJA  KOŃCOWA

1. Myślenice nr 2
  2. Kasinka Mała
  3. Myślenice nr 3
  4. Trzemeśnia
    5 – 6 Lubień, Pcim nr 1
    7 – 8 Myślenice nr 4, Raciechowice
    9. Stróża nr 1
    10 - 11 Gruszów, Tokarnia
    12 – 13 Krzesławice, Tenczyn
    14. Krzeczów

Składy zwycięskich drużyn

1 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Myślenicach – Salawa Maja, Osińska Ewa, Olejniczak Sara, Biela Natalia, Kosiba Kinga, Leśniak Małgorzata, Kopp Oliwia, Kaganek Aleksandra, Kukliński Bartłomiej, Kromka Jacek, Olejniczak Jan, Poznański Kamil, Satora Krzysztof, Ścisłowicz Szymon, Wojtycza Jakub, Głowacki Bartosz.

Opiekunowie – Dawid Suder i Łukasz Mikołajczyk.

2 miejsce - Szkoła Podstawowa w Kasince Małej – Stożek Katarzyna, Nawara Wioletta, Nawara Agnieszka, Haras Ewelina, Łabuz Karolina, Bozisęga Joanna, Leżańska Weronika, Drabik Paulina, Szczypka Katarzyna, Płoskonka Sylwia, Pyrz Klaudia, Kozak Kacper, Szarek Jan, Krawczyk Dawid, Kotarba Jakub, Grzęda Kamil, Leżański Mateusz, Skalski Adrian, Cyrek Jakub, Płoskonka Jakub.

Opiekun – Łukasz Szlachetka.

PODSUMOWANIE

W 17 edycji "Spartakiady u Tytusa 2018" startowało ok. 220 uczennic i uczniów z 14 Szkół Podstawowych powiatu myślenickiego. Zawody rozegrano w dniach 01 – 03 marca 2018 r. w sali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Małopolska Szkoła Gościnności im. Tytusa Chałubińskiego w Myślenicach. Zwycięzcy oraz ich opiekunowie otrzymali złote, srebrne i brązowe medale. Trzy pierwsze zespoły zostały nagrodzone pucharami. Drużyna, która zajęła czwarte miejsce otrzymała statuetkę.

Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Myślenicach.

Obsługą techniczną i sędziowską zawodów oraz promocją szkoły zajmowali się następujący uczniowie:

Kozak Aleksandra 2H

Przęczek Patryk 2A
Hanusiak Kornelia 2A
Jeziorski Szymon 2A

Opiekę i nadzór nad startującymi gimnazjalistami sprawowali nauczyciele naszej szkoły: Elżbieta Gablankowska, Jolanta Pitala, Szymon Przęczek, Artur Madej, Wojciech Gablankowski.

Sędziowie – Artur Madej, Daniel Filipiec
Sędzia główny - Elżbieta Gablankowska