Pojedynek tytanów - Tytus górą!

Brytyjczycy mają regaty wioślarskie między uczelniami Oxford i Cambridge, a my mamy nasz tradycyjny Turniej Świąteczno – Noworoczny między I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki, a Małopolską Szkołą Gościnności. Choć nasze derby to historia nieco krótsza, a samo wydarzenie niższe rangą od tego angielskiego, to jednak budzące równie duże emocje. Tym razem rywalizacja odbywała się nie na jednym, ale na trzech boiskach jednocześnie, a każda z wyżej wymienionych szkół wystawiła do sportowej walki aż sześć reprezentacji damskich i męskich w trzech dyscyplinach: siatkówka, piłka nożna i koszykówka. Nie sposób pominąć w tym miejscu siódmej reprezentacji, czyli zespołu cheerleaders , która żywiołowym tańcem jeszcze bardziej podgrzewała atmosferę w wypełnionej po brzegi hali widowiskowo – sportowej. Po zaciętych meczach „Ogólniak” okazał się lepszy dwukrotnie, a „Tytus” czterokrotnie, co zadecydowało o tym, że puchar przechodni trafił na najbliższy rok na Zarabie! Ten sukces ma naprawdę wielu ojców i gdyby ten artykuł pisał matematyk, to pewnie stworzyłby takie równanie: wysiłek naszych sportowców + praca nauczycieli wf + energia od naszych uczniów na trybunach + wsparcie grona pedagogicznego z dyrekcją na czele = zwycięstwo. A gdyby ten artykuł pisał polonista, to być może odnalazłby taki morał: sami niewiele znaczymy, a razem możemy naprawdę wiele! Tego się trzymajmy! Tytus górą!

 

PS: Dodatkowe brawa dla:

Dyrekcji i nauczycieli

Zawodników i kibiców

Trenerom siatkarzy: Elżbieta Gablankowska i Janusz Łętocha

Trenerom Koszykarzy: Wojciech Gablankowski i Artur Madej

Trenerom Piłkarzy: Maciej Łętocha i Szymon Przęczek

Opiekunowi Cheerleaders : Jolanta Pitala

DJ: Damian Mistarz

Tekst: Sz. Przęczek
Zdjęcia: MSG

Dodała: AA
12/01/2017

 

zsp.edu.pl