MSG szkołą na wagę złota!

 

Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych przeprowadzony przez portal edukacyjny Perspektywy może poszczycić się wieloletnia tradycją i doświadczeniem w opracowywaniu listy najlepszych instytucji edukacyjnych w Polsce. Dla wielu przyszłych adeptów Liceów i Techników jest on wyznacznikiem najwyższej jakości i wymiernie wpływa na decyzje dotyczące wyboru przyszłej szkoły.

Jak co roku, oczekiwaniu na wyniki Rankingu towarzyszyły spore emocje – mówi Jerzy Niedenthal, Dyrektor Małopolskiej Szkoły Gościnności. XX edycja Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018 dla naszej szkoły jest wyjątkowa nie tylko ze względu na jej jubileuszowy charakter, ale przede wszystkim z powodu wyników, jakie udało nam się osiągnąć – dodaje.

A wyniki rzeczywiście mogą budzić dumę. Technikum Turystyczno – Gastronomiczne Małopolskiej Szkoły Gościnności odniosło w tym roku spektakularny sukces i otrzymało tytuł „Złotej Szkoły 2018”. Sam fakt wejścia do czołówki najlepszych szkół w kraju jest budujący, ale przeskok ze 102. pozycji w 2017 roku na miejsce 14. w 2018 po prostu imponuje.  Będąc 4.najlepszą szkołą kształcenia zawodowego w województwie, Technikum Turystyczno – Gastronomiczne w Myślenicach przysparza powodów do radości tak Dyrekcji placówki, jak i organowi prowadzącemu – Województwu Małopolskiemu.

Jestem niezmiernie wdzięczny uczniom i nauczycielom, bez których ciężkiej pracy nie udałoby się nam zajść tak daleko – mówi Jerzy Niedenthal. Chciałbym przypomnieć, że Technikum Małopolskiej Szkoły Gościnności jest młodą szkołą, funkcjonującą od 7 lat, a w Rankingu Perspektyw uwzględnianą dopiero po raz trzeci. Tym bardziej dziękuję wszystkim za poświęcenie i zaangażowanie w budowanie silnego i atrakcyjnego miejsca na mapie edukacyjnej Polski – uzupełnia Dyrektor MSG.

Doskonałe wyniki przekładają się na zainteresowanie szkołą. Pomimo niżu demograficznego MSG nie ma problemów z naborem, a podczas ostatniej rekrutacji o miejsce w Technikum (hotelarstwa, obsługi turystycznej, żywienia i usług gastronomicznych) walczyły średnio 2 osoby.

Jak co roku technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, oraz wyniki egzaminu zawodowego. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół. Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur oraz egzaminów zawodowych, a także System Informacji Oświatowej.


Ogólnopolski Ranking Techników Perspektywy

 

Sukcesem może pochwalić się również II Liceum Ogólnokształcące przy Małopolskiej Szkole Gościnności, które w stosunku do ubiegłych lat również odnotowało awans i uplasowało się na 54. miejscu w województwie.

Nie da się ukryć, że tempo rozwoju Małopolskiej Szkoły Gościnności i efektywność podejmowanych przez nią inicjatyw może budzić podziw.

 WYNIKI RANKINGU kliknij TUTAJ

Więcej o naszych sukcesach możesz przeczytać TUTAJ

Tekst: Anna Ambroży
Grafika: źródło www.perspektywy.pl

 

Dodała:AA
10/01/2018

zsp.edu.pl