Jest taki dzień...- spotkanie wigilijne 2017

 

Trudno wyobrazić sobie bardziej wyczekiwane święta niż Boże Narodzenie. Z tej okazji 22 grudnia w auli szkolnej odbyło się uroczyste spotkanie połączone z koncertem bożonarodzeniowym.

W spotkaniu, obok Dyrekcji, pracowników szkoły, emerytowanych nauczycieli oraz uczniów, wzięli udział zaproszeni goście: pani Jean Marie Novak z Uniwersytetu Stanowego San Jose w Kalifornii, pan Jacek Soska - Radny Województwa Małopolskiego, pan Stanisław Bisztyga - senator VII Kadencji, wiceprezes MARR,  Przewodnicząca Rady Rodziców, pani Karolina Gorzelany oraz pani Grażyna Bindulska.

Spotkanie wigilijne było okazją do wyróżnienia i nagrodzenia uczniów, którzy wzięli udział w dwóch konkursach – na bożonarodzeniowy deser oraz oryginalną dekorację świątecznego stołu. Fundatorem nagród dla zwycięzców był Radny Województwa Małopolskiego, Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Modernizacji Terenów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie - pan Jacek Soska. Radny Województwa Małopolskiego nagrodził nie tylko uczniów angażujących się w szkolne konkursy, ale wyróżnił również całą szkołę za promowanie produktów regionalnych. Przekazał Dyrektorowi  Małopolskiej Szkoły Gościnności specjalnie na tę okazję przygotowany puchar, mający być symbolem uznania i wdzięczności za owocną współpracę.

Cześć artystyczną przygotowali uczniowie pod kierunkiem pani Moniki Gawędy-Nowak, Agnieszki Sali i Teresy Jabłońskiej-Dobosz. Koncert złożony z kolęd i ilustrowany prezentacją  pozwolił poczuć atmosferę zbliżających się świąt oraz poznać zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe, które od pokoleń towarzyszą ludziom w różnych częściach Europy. Jakie potrawy królują na wigilijnych stołach, kto i kiedy roznosi świąteczne prezenty – między innymi tego można było dowiedzieć się z przygotowanej prezentacji. Kolędy wykonywane przez uczniów w języku polskim, hiszpańskim, francuskim i niemieckim wprowadziły w radosny nastrój towarzyszący świętom Bożego Narodzenia.

Choć święta już za nami, niech jak najdłużej towarzyszy nam ich atmosfera, a życzliwość i radość obecna w tych świątecznych dniach nie opuszcza nas przez cały 2018 rok...

Tekst: A. Sala
Zdjęcia: MSG

zsp.edu.pl