Drzwi do kariery otwarte. Złote klucze przyznane! Finał III Ogólnopolskiego Konkursu Turystyczno - Hotelarskiego"Mistrz Gościnności - Concierge" 2017 za nami!

 

Grudzień w Małopolskiej Szkole Gościnności tradycyjnie jest miesiącem pełnej mobilizacji w kwestii zdobywania zarówno wiedzy jak i umiejętności związanych z planowaniem i realizacją imprez turystycznych, a także kompleksową obsługą turystów i gości hotelowych.  W tym roku, już po raz trzeci, wszyscy zainteresowani tą tematyką  mogli wziąć udział w Ogólnopolskim Konkursie Turystyczno – Hotelarskim „Mistrz Gościnności - Concierge 2017” i udowodnić, że tajniki obsługi turystycznej i hotelarskiej nie są im obce.

Tegoroczna edycja Konkursu zgromadziła 10 uczestników z różnych regionów Polski. Każdy z nich przyjechał do Małopolskiej Szkoły Gościnności z myślą o wygranej, ponieważ stawka była wysoka. Zwycięzca III Ogólnopolskiego Konkursu Turystyczno – Hotelarskiego „Mistrz Gościnności - Concierge 2017” otrzymał Indeks na Wydział Turystyki i Rekreacji Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej wraz z zagwarantowanym wyjazdem na praktyki zawodowe na Wyspy Kanaryjskie, nagrody w postaci vouchera na bezpłatną noc dla 2 osób w Hotelu Mercure Kraków Stare Miasto oraz vouchera do restauracji Andromeda Alfa i Bistro Beta Hotelu Galaxy zarówno dla najlepszego uczestnika, jak i dla jego opiekuna. Niekwestionowaną zwyciężczynią Konkursu okazała się Wioletta Waniczek z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu. Najlepiej poradziła sobie z opracowaniem i prezentacją zadania konkursowego, które w tym roku polegało na przygotowaniu zimowego pobytu w Szczawnicy dla studentów z Krakowa. Uczestnicy Konkursu musieli zorganizować swoim klientom nocleg, zabawę sylwestrową, łazikowanie po górach i zwiedzanie atrakcji turystycznych Szczawnicy. Jury oceniając program pobytu szczególną uwagę zwracało na  dostosowanie zaplanowanych aktywności do pory roku i możliwości grupy, kwestie bezpieczeństwa oraz umiejętność właściwego obliczania kosztów imprezy. Wszyscy uczestnicy musieli się również wykazać znajomością języka obcego, gdyż część rozmowy konkursowej prowadzona była w tym języku.

Finalistami III Ogólnopolskiego Konkursu Turystyczno – Hotelarskiego „Mistrz Gościnności - Concierge 2017” zostali również Weronika Binda z Powiatowego Zespołu Nr 4 Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych w Oświęcimiu, która zajęła 2. miejsce i otrzymała voucher do restauracji Winestone w Hotelu Mercure Kraków Stare Miasto dla 2 osób o wartości 250 PLN oraz zestaw gadżetów sponsorów, a miejsce trzecie przypadło Sebastianowi Sikorze z Zespołu Szkól Hotelarsko – Turystycznych w Zakopanem, który zabrał ze sobą do domu zestaw wyjątkowych gadżetów od Mercury Kraków Stare Miasto, Hotelu Galaxy Jordan Group oraz Małopolskiej Szkoły Gościnności i Województwa Małopolskiego.

Dzięki wsparciu naszych partnerów nikt nie wyjechał z naszej szkoły z pustymi rękami. Serdecznie dziękujemy za materialne i merytoryczne wsparcie Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej, Hotelom Mercure Karków Stare Miasto, Galaxy Jordan Group, Województwu Małopolskiemu oraz niezwykłym gościom, którzy towarzyszyli nam w czasie ceremonii wręczenia nagród - Barbarze Dziwisz - Radnej Województwa Małopolskiego, Katarzynie Aue - Kęsek - Dyrektor Departamentu Audytu i Kontroli UMWM, Piotrowi Grześkowowi - Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego UMWM.

Gwarantem jakości naszego przedsięwzięcia było nie tylko profesjonalne jury w składzie: Adam Kwaśniak (Radny Województwa Małopolskiego), Bartłomiej Mróz (WSTiE), Tomasz Schweda (Dyrektor Operacyjny Mercure Kraków Stare Miasto)), Grzegorz Kaczor (Kierownik Recepcji i Rezerwacji Ibis Kraków Stare Miasto), Iwona Wilkosz (Concierge Galaxy Jordan Group), ale także instytucje, które objęły patronatem nasz Konkurs. Dziękujemy panu Jackowi Krupie Marszałkowi Województwa Małopolskiego, panu Maciejowi Ostrowskiemu – Burmistrzowi Miasta i Gminy Myślenice, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Stowarzyszeniu Złote Klucze, WSTiE, Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, Wydziałowi Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego oraz naszym patronom medialnym - Radiu Kraków, Dziennikowi Polskiemu i Myślenice iTV Powiatowej Telewizji oraz niezastąpionym członkom komisji konkursowej.

Wyrazy uznania należą się również wszystkim tym, którzy podjęli się rywalizacji i w godny sposób reprezentowali swoje szkoły. Wyróżnienie i pamiątkowe dyplomy w Konkursie otrzymali:

Karolina Drębkowska i Pani Sylwia Wasielewska – Romian
Regionalna Szkoła Turystyczna Technikum im. Jana Pawła II w Polanicy – Zdroju

Magdalena Niemiec i Pani Renata Szajna
Zespół Szkół Gospodarczych w Rzeszowie

Magdalena Wojciechowska i Pani Bernadetta Ząbek
Zespół Szkół Zawodowych im. M. Skłodowskiej – Curie w Pustkowie

Kamila Kula i Pani Jadwiga Pietras
Zespół Szkół Ekonomicznych  Nr 1 im. M. Kopernika w Krakowie

Angelika Mirek i Pan Tomasz Skowron
Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 1 w Wadowicach

Hanna Sorokovikova i Pani Justyna Piechnik
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tytusa Chałubińskiego w Myślenicach
Małopolska Szkoła Gościnności

Karol Zarębski i Pani Dorota Owczarek
Powiatowe centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce

 

Mamy nadzieję, że nie zawiedliśmy zaufania ani uczestników, ani wspierających nas ludzi i instytucji i spotkamy się na kolejnej edycji Konkursu w przyszłym roku!

 

Tekst: A. Ambroży
Zdjęcia:MSG

Dodała: AA
4/12/2017
Edycja
7/12/2017

zsp.edu.pl